Pielęgnacja plantacji – gwarancją udanych zbiorów

SAVA z glebogryzarką podkoronową

Zabiegi pielęgnacyjne są niezbędne, żeby zapewnić sobie plon najwyższej jakości. Całą linię nowoczesnych maszyn do pielęgnacji plantacji zaczynając od oprysków, poprzez utrzymanie czystości na plantacji, usuwanie starych pędów czy likwidację starych krzewów jak również ich odmłodzenie oferuje firma WEREMCZUK.

Opryskiwacz tunelowy NESTOR – dokładność i wydajność
Jednym z elementów właściwej pielęgnacji jest oprysk krzewów owocowych, chroniący je przed szkodnikami i chorobami. Na rynku dostępnych jest wiele tradycyjnych opryskiwaczy sadowniczych, ale jeśli chcesz obniżyć koszty związane z zakupem odpowiednich środków i ograniczyć ich ilość podczas jednego zabiegu to opryskiwacz tunelowy NESTOR będzie najlepszym rozwiązaniem.

Opryskiwacz NESTOR na plantacji porzeczek
Opryskiwacz NESTOR na plantacji porzeczek
Opryskiwacz NESTOR
Opryskiwacz NESTOR

 

 

 

 

 

NESTOR posiada innowacyjny system obiegu powietrza wewnątrz tunelu zapewniający doskonałe pokrycie opryskiem całego krzewu, również liści dolnych i wnętrza krzewu i jednocześnie pozwala ograniczyć ilość środków ochrony roślin dzięki zastosowanej funkcji odzysku cieczy. W przypadku zastosowania opryskiwacza tunelowego nie dochodzi do znoszenia cieczy przy wietrznej pogodzie.
Jedna maszyna – wiele możliwości

Wielofunkcyjna maszyna – SAVA – do pielęgnacji sadów i plantacji znakomicie ułatwia i przyspiesza utrzymanie czystości w uprawach sadowniczych. W zależności od potrzeb można ją wyposażać w wiele kombinacji narzędzi takich jak: wymiatarka liści i gałęzi, podkaszarka podkoronowa, glebogryzarka podkoronowa, belka herbicydowa czy wycinacz bocznych pędów typu ROCH.

SAVA z glebogryzarką podkoronową
SAVA z glebogryzarką podkoronową
SAVA z glebogryzarką podkoronową efekty po pracy
SAVA z glebogryzarką podkoronową efekty po pracy

 

 

 

 

 

Wymiatarka usuwa liście i gałęzie z pod krzewów tym samym przygotowując plantację przed zastosowaniem belki herbicydowej.

SAVA z wymiatarką liści i gałęziu
SAVA z wymiatarką liści i gałęziu
Belka herbicydowa do SAVY
Belka herbicydowa do SAVY

 

 

 

 

Glebogryzarka podkoronowa jest niezastąpiona w pielęgnacji najmłodszych nasadzeń czy też na plantacjach ekologicznych gdzie zalecane jest mechaniczne odchwaszczanie zamiast stosowania herbicydów. Tam gdzie stosowanie herbicydów jest wskazane można zastosować wyposażoną w końcówkę dopryskującą belkę herbicydową gwarantującą bardzo dobre pokrycie opryskiem.

Wycinacz pędów ROCH w agreście
Wycinacz pędów ROCH w agreście

Dzięki wycinaczowi typu ROCH wielofunkcyjną maszynę SAVA można również stosować do wycinania bocznych pędów krzewów. Usunięcie pędów połamanych, leżących na ziemi i chorych ma pozytywnie wpływa na plonowanie roślin, wielkość i jakość plonu.

Właściwe cięcie – sposób na odmłodzenie plantacji
Wycinanie bocznych pędów to zabieg niezbędny na plantacji np. porzeczek, który pozwala się pozbyć zniszczonych bocznych pędów optymalizując warunki naświetlenia i przewietrzania jednocześnie odmładzając plantację i korzystnie wpływając na plonowanie i jakość owoców.

Wycinanie bocznych pędów
Wycinanie bocznych pędów
Plantacja po cięciu ROCHEM
Plantacja po cięciu ROCHEM

 

 

 

 

 

ROCH służy do wycinania całych pędów przy ich podstawie. Taki sposób wycinania pędów zapobiega pozostawianiu w plantacji dużych usuniętych pozostałości pędów zanieczyszczających owoce podczas zbiorów i blokujących wentylator czyszczący w kombajnie, tak jak się dzieje przy zastosowaniu podcinaczy listwowych.

Kosiarko-rozdrabniacz – KS220R – z uchylnym ramieniem

Utrzymanie czystości między rzędami krzewów to zabieg, który regularnie powtarzamy na swoich plantacjach. KS220R jest wykorzystany na plantacjach krzewów jagodowych oraz w pracach rolniczych związanych z niszczeniem trawy, chwastów, gałęzi, zielonych części roślin i ich rozdrabniania. Wyposażony w dodatkowy wirnik boczny pozwala skutecznie kosić trawę pomiędzy drzewami oraz pod krzewami. KS220R eliminuje całkowicie konieczność stosowania herbicydów.

Kosiarka KS220R w pracy
Kosiarka KS220R w pracy
Kosiarka KS220R w sadzie
Kosiarka KS220R w sadzie

 

 

 

 

 

Kosiarką KS-220R można również niszczyć naziemną część starych plantacji krzewów jagodowych.

Wyrzynarka rzędu krzewów – BERTA
BERTA  to doskonałe urządzenie do ścinania aronii, porzeczki, malin i innych krzewów. Elementem ścinającym jest piła tarczowa napędzana mechanicznie zapewniająca 100% skuteczność. Szeroki zakres regulacji maszyny pozwala na dobranie odpowiednich parametrów pracy zależności od plantacji. System osłon gwarantuje bezpieczeństwo pracy.
Wyrzynarka krzewów to również świetny sposób na odmłodzenia plantacji. Ze ściętych karp wyrastają nowe, młode pędy.

Cięcie aronii wyrzynarka BERTA
Cięcie aronii wyrzynarka BERTA
Odmłodzona plantacja aronii po cięciu wyrzynarka BERTA
Odmłodzona plantacja aronii po cięciu wyrzynarka BERTA

 

 

 

 

 

Karczowniki SAMSON & SAMSON DUO
Karczowniki z serii SAMSON przeznaczone do dokładnego rozdrobnienia i zniszczenia  karp krzewów i korzeni po wcześniejszym ścięciu części nadziemnej starej plantacji. Korzenie i karpy zostają dobrze rozdrobnione i zmieszane z ziemią. Dzięki precyzyjnej pracy maszyny unika się w późniejszym okresie wyrastania odrostów z fragmentów korzeni.

Karczownik SAMSON DUO wpracy
Karczownik SAMSON DUO wpracy
Efekt pracy karczownika
Efekt pracy karczownika

 

 

 

 

Różnorodność i innowacyjność maszyn do pielęgnacji gwarantuje, że każdy plantator znajdzie w firmie Weremczuk rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Materiał reklamowy

weremczuk_ kombajny do owoców MAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here