Zamieranie pędów malin i rdza maliny już nie groźne


Zgodnie z nowa etykietą i zezwoleniem MRiRW jakie firma Bayer uzyskała pod koniec lutego tego roku, fungicyd Luna Experience 400 SC może być używany do ochrony szeregu kolejnych gatunków warzyw i  uprawa sadowniczych. Zyskał także rejestrację do zwalczania chorób powodujących zamieranie pędów malin oraz rdzy maliny.

 

Opis działania i nowy zakres stosowania

Luna Experience 400 SC jest fungicydem o działaniu układowym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie drzew owocowych, malin, winorośli, leszczyny i wielu gatunków warzyw. Dwie substancje aktywne tebukonazol i fluopyram zapewniają wielokierunkowe działanie, w tym wysoką skuteczność w zwalczaniu wielu patogenów roślin uprawnych.

Wyniki badań

Wieloletnie badania prowadzone w Polsce przez Bayer, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność Luny Experience 400 SC w zwalczaniu  chorób grzybowych często  powyżej najlepszych standardów rynkowych. Doświadczenia prowadzone w odniesieniu do malin wykazała wysoką skuteczność Luna Experience 400 SC w zwalczaniu chorób powodujących zamieranie pędów oraz rdzy maliny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sytuacji gdy rdza maliny staje się coraz bardziej powszechną chorobą w uprawie malin, a preparatów do jej zwalczania jest niewiele. Zalecana dawka w uprawie malin to 0,6 l/ha. Okres karencji dla malin wynosi 21 dni.

Zalety stosowania środka Luna Experience 400 SC

  • Wyższa skuteczność w zwalczaniu najważniejszych chorób
  • Szeroki zakres stosowania w wielu uprawach
  • Poprawa zdrowotności roślin
  • Bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta
  • Dłuższe przechowywanie plonów po zbiorze

 

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Radosław Suchorzewski, telefon 668 131 003

e-mail: radoslaw.suchrzewski@bayer.com

www.bayer.com.pl

źródło: informacja prasowa firmy Bayer

Poprzedni artykułAgrosimex oferuje coraz więcej
Następny artykułJak pomóc truskawkom wiosną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj