Zielony Laur dla szwajcarskiego opryskiwacza
Integralną częścią wystawy „Zieleń to Życie” jest konkurs o Zielony Laur, organizowany w dwóch kategoriach: najlepszy produkt dla szkółkarstwa oraz produkt do ogrodów i terenów zieleni. W tym roku zdobywcą Zielonego Lauru w tej pierwszej kategorii został opryskiwacz plecakowy Rec 15.

Jury konkursu „Zielony Laur” przyznało go w tym roku firmie Brinkman Polska za akumulatorowy opryskiwacz plecakowy Rec 15. Innowacja tego szwajcarskiego opryskiwacza (jego producentem jest firma Birchmeier) polega na prostej i bardzo praktycznej budowie.

alt
Przemysław Kowalewski prezentuje opryskiwacz Rec 15 z 2-metrową teleskopową lancą

Pompa opryskiwacza jest zasilana z baterii litowo-jonowej, która może być doładowywana lub wymieniana. W pełni naładowany akumulator zapewnia do 9 godzin pracy opryskiwacza. Ciśnienie jest regulowane elektronicznym sterownikiem w zakresie 0,5-6 bar. Jak informował Przemysław Kowalewski z firmy Brinkman, do tego typu opryskiwacza dostępne są róże akcesoria, począwszy od różnych typów dysz, wydłużonych teleskopowych lanc po pistolety opryskujące. Montowana fabrycznie dysza posiada możliwość regulowania stopnia rozpylania, co również jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Zadbano również o to by wygodnie zakładać i zdejmować opryskiwacz – odpinane zatrzaskowo na dole szelki można zapiąć po założeniu opryskiwacza na plecy.

Wiele elementów wykonanych jest z mosiądzu (dysze, lance, przedłużki), co zapewnia ich długą żywotność. W porównaniu z opryskiwaczami spalinowymi, tu użytkownik nie jest narażony na hałas i drgania jakie wytwarzają opryskiwacze z silnikiem spalinowym. Praca tego szwajcarskiego opryskiwacza jest naprawdę cicha, a pompa pracuje tylko w czasie oprysku, nie non-stop – podkreślał p. Kowalewski.

Oprócz nagrodzonego modelu, prezentowano również inne opryskiwacze Birchmeiera z ręczną pompą tłokową i zbiornikami 10 l, 15 l i 20 l.

Poprzedni artykułSadownicy z Owocu Łąckiego nadają ton
Następny artykułOdmiany truskawek do upraw pod osłonami – FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj