Zgoda KE na pomoc dla producentów malin
Komisja Europejska zaakceptowała program pomocy dla producentów malin. To dobra informacja dla producentów malin, których plantacje w tym roku poważnie ucierpiały w czasie wiosennych przymrozków czy też w wyniku gradów. Na to nałożyły się bardzo niskie ceny owoców kierowanych do przetwórstwa.

Uprawnieni do pomocy

Dotacja przysługuje na złożone do 31 października br. przez producentów malin wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  w wysokości ustalanej jako iloczyn deklarowanej przez producenta malin we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich powierzchni upraw malin, nie większej niż 10 ha i stawki pomocy.

Stawki pomocy:

  • 1250 zł/ ha upraw malin, na których wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu i w odniesieniu do których producent malin złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 %  z tego tytułu, lub
  • 2500 zł/ ha, jeżeli nie złożył wniosku o pomoc  w związku ze stratami  w wysokości co najmniej  70 % z tytułu  przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu.
Poprzedni artykułBorówkowy sezon 2023 pod lupą
Następny artykułTego nikt nie przewidział. Rekordowe ceny borówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj