Zbiory borówek w Wielkiej Brytanii i dobre perspektywy na sprzedaż
Rozpoczęły się zbiory borówek w Wielkiej Brytanii. Największym producentem tych owoców na Wyspach jest firma Hall Hunter Partnership, która produkuje prawie połowę angielskich borówek. Większość borówek na tym rynku pochodzi jednak z importu. 

Szacuje się, że od czerwca do września w Wielkiej Brytanii sprzedaje się około 20 000 ton borówek. W rzeczywistości z farm z Wielkiej Brytanii pochodzi tylko około 6000 ton niebieskich jagód. Frima Hall Hunter dostarczy 50% tych owoców. Jak informują przedstawiciele tego przedsiębiorstwa, tegoroczne plony, ale też jakość zapowiadają się na dobrym, możliwe, że nawet rekordowym poziomie. Jim Floor, dyrektor zarządzający w Hall Hunter Partnership, jest przekonany, że popyt na jagody brytyjskie będzie nadal rósł. W jego ocenie rynek na te owoce rośnie o 30% rok do roku. Jest więc dużo miejsca na rozwój produkcji. 

Firma Hall Hunter spodziewa się poprawy efektywności zabiorów za sprawą inwestycji w najnowszy kombajn do zbioru borówek. Umożliwi on zbiór 600 kg borówek na godzinę, w porównaniu do zaledwie 10 kg zbieranych ręcznie.

Kolejną nowością w tej firmie jest maszyna sortująca marki Elifab (z przedstawicielami tej firmy można było się spotkać na konferencjaborowkowa.pl), która w procesie sortowania wykorzystuje technologię AI. 

Inwestycje w te dwa rozwiązania to duży koszt dla firmy, ale jej przedstawiciele uważają, że pozwolą zmienić systemy zbioru, sortowania i pakowania borówek. 

Źródło: farming.co.ukPoprzedni artykułBiologiczna, efektywna ochrona malin
Następny artykułOchrona borówek przed szarą pleśnią i nie tylko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj