Świat się zmienia, klimat zmienia i zmieniają się preferencje konsumentów. Jeśli truskawki deserowe to z upraw tunelowych – jest to trend, który będzie się nasilała w najbliższych latach. Prowadzony w tym sezonie projekt Truskawkowe Inspiracje miał na celu pokazanie różnych technik uprawy truskawek  – od wczesnych upraw tunelowych, poprzez tradycyjne uprawy polowe po produkcję truskawek odmian powtarzających owocowanie. Ostatnim etapem projektu jest spotkanie dla plantatorów. Już 6 sierpnia zapraszamy do gospodarstwa Agronom Berries w miejscowości Pasieka, koło Sosnowicy.

Musimy być nowocześni

Gospodarstwo Agronom Berries od wielu już lat specjalizuje się w produkcji truskawek deserowych. Jeszcze do niedawna były to uprawy typowo polowe i królującą na nich odmiana Elsanta. Dziś jest już całkiem inaczej. Kiedy kilka lat temu zaczęliśmy naszą przygodę z uprawą truskawek powtarzających owocowanie, szybko się okazało, że jedynym słusznym system uprawy dla tego typu odmian jest uprawa w tunelach. Obecnie mamy 6 ha truskawek z odmianami powtarzającymi owocowanie w podłożach w systemie rynnowym – informuje Krzysztof Sak, menadżer Agronom Berries. Produkowane tu truskawki dostarczane są do sieci handlowych w Polsce i poza naszym krajem. Istotne jest by towar do takich odbiorców był wyrównanej jakości ale też pozbawiony pozostałości chemicznych środków ochrony. Od tego sezonu produkujemy truskawki z minimalnym poziomami pozostałości. Udaje się to dzięki wprowadzeniu do programów ochrony biologicznych rozwiązań– wyjaśnia Paweł Dąbrowski właściciel gospodarstwa, dodając – By istnieć na rynku musimy być nowocześni. Inwestycje w tunele są dla nas obecnie priorytetem zarówno w uprawie truskawek jak również malin i borówki.  

Uprawa truskawek realizowana jest na rynnach w podłożu kokosowym

Warto się uczyć od najlepszych

Podczas spotkania 6 sierpnia można będzie poznać tajniki uprawy turkawek w podłożach jak też zapoznać się z plonowaniem różnych odmian. Swoją wiedzą z zakresu uprawy truskawek podzielą się osoby zajmujące się produkcją w gospodarstwie Agronom Berries oraz zaproszeni eksperci i doradcy. Co w programie:

11.00-12.00 – Przyjazd gości i Rejestracja uczestników

Cz. I – 12.00-13.30 Uprawa truskawek w podłożach na rynnach

Optymalizacja technologii uprawy truskawek odmian powtarzających na rynnach – Agronom Berries

Program nawożenia i ochrony truskawek odmian powtarzających owocowanie – Agrosimex

Ochrona biologiczna jest możliwa  – Koppert Polska

Jakie tunele do uprawy truskawek – I-Grow

Lepsza jakość truskawek z ograniczonym poziomem pozostałości – ICB Pharma

Cz. II 13.30 – 15.00 Materiał szkółkarski dopasowany do systemu uprawy

Ochrona nie tylko chemiczna – Bayer

Fertygacja i biostymulacja truskawek – Intermag

Budujemy lepszej jakości plon – UPL Polska

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do wcześniejszej REJESTRACJI (LINK)

Udział w spotkaniu jest płatny – 70 zł/osoby (płatność w dniu spotkania)

Zobacz również:

Malinowe Factory 2021. Sprawdź>

Poprzedni artykułMalinowe Factory 2021 w nowej lokalizacji
Następny artykułBiostymulacja w uprawie truskawek powtarzających owocowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj