Wyróżnienie dla SoFruPak na Fruit Logistica 2017

Wielkimi krokami nadciąga jubileuszowa, 25-ta edycja targów Fruit Logistica. Organizatorzy wydarzenia, które w dniach 8-10 luty odbędzie się w Berlinie spodziewają się ponad 70000 gości w wystawienniczych halach. Pierwszy raz w historii o Fruit Logistica Innovation Award ubiegać będzie się polska firma. Mowa tu o SoFruPak i opatentowany system SoFruBox®.

Jak działa SoFruBox®?

FLIA_SoFruBox_1_wind_PL

SoFruBox® to opakowania wykonane z tektury przeznaczone na owoce jagodowe. Główną zaletą systemu jest rozmieszczenie otworów w taki sposób, by umożliwić wentylację owoców w opakowaniach oraz zapewnić im niską temperaturę wydłużającą czas w jakim mogą podlegać przechowywaniu i sprzedaży. Tworzywo z którego wytwarzane są jednorazowe opakowania zapewnia higienę.

Stoisko SoFruPak na ExpoSE w Karlsruhe
Stoisko SoFruPak na ExpoSE w Karlsruhe

Już najwyższy czas, aby zmienić coś w obrocie owocami miękkimi. Wystarczy przejść się po miejskich targowiskach lub rolnych rynkach hurtowych, by przekonać się, że niektóre kobiałki pozostają w obrocie przez wiele lat. Są poplamione sokiem, bardzo niehigieniczne. Nasze produkty zapewniają konsumentom nabycie owoców w zawsze czystych pojemnikach – mówił podczas targów ExpoSE w Karlsruhe Adam Sikorski. O tym komu przypadnie nagroda za innowacyjność w Berlinie zdecydują zwiedzający targi, którzy będą głosować na ich zdaniem najbardziej interesujące propozycje. Do produkcji opakowań firma SoFruPak używa jedynie certyfikowanej tektury, najwyższej jakości, w znacznym stopniu odpornej na wilgoć. Podstawowym założeniem w pracach projektowych była łatwość magazynowania opakowań i ekonomiczność w transporcie. Dlatego opakowania oferowane są w wersji rozłożonej na płasko, co zdecydowanie ogranicza koszty logistyki. Całkowity proces ich składania jest zaś bardzo szybki i zawiera się w dwóch ruchach. Produkt uczestniczący w konkursie można zobaczyć w hali B City Cube przy stoisku E-16. Firma SoFruPack został już doceniona w Polsce podczas TSW 2016, kiedy to nagrodzone zostały tekturowe łubianki 1 i 2 kg. Jak wspomina A. Sikorski, promowany obecnie system jeszcze nie istniał, ale były zamierzenia dopytywaliśmy plantatorów i rodziły się pierwsze prototypy nowych opakowań. Firma po kolejnych nagrodach: PakStar w Poznaniu oraz międzynarodowych RedDot Design Award i WorldStar Packaging Award liczy na uznanie również na targach Fruit Logistica 2017. System z pewnością ma wiele zalet dla których warto na niego głosować, ale przyznać trzeba, że będzie miał godną konkurencję.

FLIA_SoFruBox_4_PL

Jakie jeszcze produkty aspirują do Fruit Logistica Innovation Award 2017?

Głosować można na 10 produktów. Poza systemem SoFruBox® z firmy SoFruPak jest więc jeszcze 9 propozycji:

Firma: Produkt: Stoisko na targach: Kraj pochodzenia:
Beekenkamp Verpakkingen B.V BE-Cube Demountable Palletbox System Hala1.2, stoisko C-D-07 Holandia
Syngenta Crisp Fresh Watermelon Hala 10.1, stoisko A-12 Francja
Rijk Zwaan Zaadteelt en Zaadhandel BV Knox™– Delayed pinking in fresh cut lettuce Hala 1.2, stoisko A-14 Holandia
ZTI Smart Machines Mango Peeler & De-Cheeker Hala3.1, stoisko A-05 Holandia
Koppert Biological Systems Natupol Excel – Bumble Bee Vision Hala 1.2, stoisko D-08 Holandia
Turatti srl Streamer Automatic Spiralizer Hala 3.1, stoisko A-03 Włochy
Greenyard Horticulture Belgium Sustainable Grow Bag for Tasty Tomatoes Hala 5.2, stoisko A-03 Belgia
Die Frischebox GmbH The Cracking Monkey –Pili Nuts Hala 6.2, stoisko C-07 Niemcy
VI.P / VOG yello® – The Color of Taste Halla4.2, stoisko B-12 Włochy

 

W nadchodzącej edycji Fruit Logistica udział weźmie ogółem 2884 firm. Wyniki głosowania przeprowadzonego wśród zwiedzających targi  przez dwa pierwsze dni imprezy zostaną upublicznione 10 lutego o godzinie 14:30 w przestrzeni pomiędzy pawilonami 20 i 21. Przedstawiciele SoFruPak głęboko wierzą, że system SoFruBox® zainteresuje gości imprezy i w efekcie uzyska dużo głosów.

SONY DSCPoprzedni artykułKonferencja truskawkowa na TSW już 11 stycznia
Następny artykułPolskie czarne porzeczki – FILM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj