Wielki finał Malinowego Factory 2017 (cz. II)

Uprawa malin, prowadzona nowocześnie i w pełni świadomie, ma sens. Funkcjonują na rynku firmy, których produkty dedykowane plantatorom malin podnoszą plonowanie, polepszają jakość zbiorów. Ich przedstawiciele byli obecni na najważniejszej imprezie malinowej w tym roku. Wielki finał Malinowego Factory 2017 tym razem odbył się 27 sierpnia i zgromadził liczną reprezentację specjalistycznych firm z branży.

Firmy ochroniarskie

Ochrona malin, zwłaszcza w lata o tak dużej ilości opadów atmosferycznych jak w obecnym sezonie jest podstawowym obowiązkiem każdego plantatora. Dlatego też Wielki finał Malinowego Factory 2017 przyciągnął przedstawicieli wiodących firm ochroniarskich w branży.

Nawożenie

Racjonalne żywienie i stymulacja roślin do wykorzystania ich potencjału plonotwórczego może przynieść wymierne korzyści. Im większy plon z tej samej powierzchni, tym niższy jednostkowy koszt uzyskania każdego kilograma owoców. A przecież właściwie sformułowany program nawożenia wpływa także na jakość i trwałość pozbiorczą owoców. Z tego też powodu finał Malinowego Factory 2017 stał się oknem ekspozycyjnym dla firm produkujących dobre, godne rekomendacji nawozy do wykorzystania w uprawie malin czy to w tunelu czy też w otwartym polu.

Gospodarstwa szkółkarskie

Kto choć raz założył plantację z zawirusowanych sadzonek niewiadomego pochodzenia ten doskonale wie, że ta pozorna oszczędność na kosztach zakupu materiału nasadzeniowego jest zgubna. Warto nabywać wyłącznie zdrowe sadzonki ze sprawdzonych gospodarstw szkółkarskich.

Osłony i opakowania

Wielki finał Malinowego Factory 2017 to także okazja do zapoznania się z konstrukcjami tuneli foliowych przydatnych w uprawie malin. Ci plantatorzy, którzy preferują uprawę w otwartym polu mogli w ostatnią niedzielę sierpnia zapoznać się również z okryciami płaskimi, materiałem do ściółkowania rzędów oraz praktycznym sposobem jego rozkładania. Owoce pozyskane zarówno z tuneli jak i z otwartych upraw ładnie zapakowane sprzedają się po prostu lepiej – tak zapakowane owoce prezentowała firma Fruvitaland, która jest ważnym podmiotem skupującym owoce jagodowe na Lubelszczyźnie. Różnego rodzaju opakowania prezentowała z kolei firma Open Box.

Mechanizacja uprawy

Finał Malinowego Factory to także okazja do zapoznania się z maszynami rekomendowanymi do zastosowania w uprawie malin. Tak też było w tym roku. Demonstrowane były innowacyjne rozwiązania w pielęgnacji malin oraz zbioru owoców.

 

Zainteresowanych zachęcamy do zakupu materiałów podsumowujących projekt Malinowe Factory – do nabycia w e-sklepie jagodnika. Cena 20 zł (50 stron) – kliknij i zamów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here