W Rumunii powstanie kolejna szkółka Fall Creek
Fall Creek ogłosił nabycie 50-hektarowej działki w Moara Vlasiei (Rumunia). To już 3 w Europie i 9 na świecie szkółka zajmująca się produkcją materiału szkółkarskiego borówki.

Nowoczesna szkółka borówki

Na nabytym terenie powstanie nowoczesna szkółka borówek w Fall Creek, która stanie się centralnym ośrodkiem innowacji w zakresie produkcji sadzonek borówki amerykańskiej. Zespół badawczo-rozwojowy w Fall Creek planuje stworzyć tam również pokazowe farmy, będące równocześnie poligonem do testowania nowych odmian borówki. Projekt ten będzie skupiał się badaniach odmian borówki wysokiej typu północnego (High Chill), koncentrując się na zbiorach mechanicznych na świeży rynek, adaptacji do klimatu i doskonaleniu technik uprawy.

To już 9 szkółka na świecie

Fall Creek, firma zajmująca się hodowlą i rozmnażaniem borówek, została założona w Oregonie w USA w 1978 roku. Fall Creek, jako prywatna firma rodzinna dostarcza nieustannie nowych odmian borówki, roślin do zakładania plantacji towarowych, wsparcia uprawowego i informacji rynkowych. Dzięki posiadanym szkółkom i centrom badawczo-rozwojowym w USA, Meksyku, Peru, Chile, Hiszpanii, Holandii, Republice Południowej Afryki i Chinach oraz partnerskim licencjobiorcom na całym świecie, profesjonalny zespół ekspertów Fall Creek jest zaangażowany w obsługę wiodących plantatorów i handlowców na całym świecie.

Poprzedni artykułPóźne odmiany truskawek w projekcie
Następny artykułNiepewna sytuacja na rynku malin przemysłowych 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj