VIP-room – nowa inicjatywa firmy Timac
W dniu 10 grudnia 2015 na spotkaniu z sadownikami w Przypkach k. Tarczyna, firma Timac Agro Polska zainaugurowała nową formułę spotkań z producentami VIP-room.

VIP-room to nowa platforma komunikacyjna firmy Timac Agro Polska z producentami owoców i warzyw, która ma służyć wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń, w celu optymalizacji plonowania oraz podnoszenia jakości produkcji.

Agnieszka Lenart, regionalny dyrektor sprzedaży ds. sadownictwa z firmy Timac Agro Polska
Agnieszka Lenart, regionalny dyrektor sprzedaży ds. sadownictwa z firmy Timac Agro Polska

Patrząc na to co dzieje się na rynkach światowych, jak bardzo rosną wymagania jakościowe, postanowiliśmy pójść o krok do przodu. Chcemy zaproponować nową formułę szkoleń, spotkań dla sadowników pod nazwą VIP-room. Szkolenia będą się odbywały cyklicznie i chciałabym aby traktować te spotkania jako platformę do czerpania wiedzy, a zarazem jako narzędzie które będzie służyło do komunikacji, wymiany informacji, doświadczeń z innymi producentami owoców i warzyw – mówiła Agnieszka Lenart, regionalny dyrektor sprzedaży ds. sadownictwa z firmy Timac Agro Polska. Podkreśliła również to, że firmie Timac Agro Polska bardzo zależy na zbudowaniu długoletniej i wielopłaszczyznowej współpracy z producentami, opartej na doradztwie, badaniu zasobności gleby, fluorymetrycznym badaniu niedoborów składników pokarmowych w roślinach w czasie wegetacji oraz idei rolnictwa zrównoważonego. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ jako członek Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP jesteśmy zobligowani aby pomagać układać sadownikom optymalnie dobrane programy nawożenia, bazujące na konkretnych wynikach niedoborów poszczególnych składników pokarmowych, z poszanowaniem środowiska naturalnego i uwzględnieniem zasady zasobooszczędności składników – podkreślała A Lenart.

Dr Maciej Sroczyński omówił wpływ ekstremalnych warunków pogodowych na produkcję roślinną
Dr Maciej Sroczyński omówił wpływ ekstremalnych warunków pogodowych na produkcję roślinną

Podczas tego inauguracyjnego spotkania z sadownikami, realizowanego w formule VIP-room, odbył się szereg wykładów przygotowanych przez specjalistów z firmy Timac Agro Polska oraz zaproszonych naukowców. Dr Maciej Sroczyński omówił wpływ ekstremalnych warunków pogodowych na produkcję roślinną. Zbigniew Marek informował o tym jak osiągnąć wysoką jakość plonów w trudnym sezonie takim jak tegoroczny.

Zbigniew Marek informował o tym jak osiągnąć wysoką jakość plonów w trudnym sezonie takim jak tegoroczny
Zbigniew Marek informował o tym jak osiągnąć wysoką jakość plonów w trudnym sezonie takim jak tegoroczny

Dr Magdalena Kapłan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przedstawiła wpływ kompleksów biostymulujących na wielkość i jakość plonów jabłoni oraz wyniki badań nowego produktu MaxiFruit. Krzysztof Oksentowicz zaprezentował współpracę firmy Timac Agro Polska z grupami producenckimi na przykładzie grupy Idealsad z Rybna.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 sadowników z terenu całej Polski, głównie Mazowsza i Małopolski. Uczestnicy tego spotkania wysoko oceniali nową inicjatywę firmy Timac Agro Polska, i czekają na następne spotkania. Podobne spotkania mają być organizowane także dla producentów owoców jagodowych.

Źródło: materiały prasowe firmy Timac Agro Polska


Poprzedni artykułTSW 2016 już za mniej niż miesiąc
Następny artykułPodsumowanie sezonu ochrony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj