Urządzenia laserowe do odstraszania ptaków

Laserowe urządzenia do odstraszania ptaków, jako bezpieczną dla nich i bardzo skuteczną metodę odstraszania zaprezentowała na III Międzynarodowej Konferencji kamczackiej firma Bird Control Group. Zaprezentowana technologia polega na wysyłaniu wiązki lasera o kolorze zielonym w kierunku ptaków.

Jak informował Armand Piotrowski z Bird Control Group, kolor zielony jest dobrze widziany przez ptaki, a te widząc zbliżający się zielony punk, postrzegają go jako zagrożenie i odlatują z miejsca żerowania. Metoda ta nie powoduje przyzwyczajania się ptaków. Metoda ta pozwala odstraszyć do 90% ptaków. Firma na polskim rynku swoje urządzenia oferuje już od 2018 roku, w jej ofercie są urządzenia automatyczne i ręczne.

Więcej o tego typu urządzeniach można dowiedzieć się oglądając film, a z przedstawicielami tego przedsiębiorstwa będzie można spotkać się podczas VII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej, która będzie odbywała się w dniach 5–6 marca w Jachrance (szczegóły: www.konfernecjaborowkowa.pl)Poprzedni artykułPrzygotowanie opryskiwacza do zimy
Następny artykułPraktyczna wiedza o borówce na spotkaniu w Holandii

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj