Uniwersalne ciągniki na plantacje krzewów jagodowych
Wybór ciągnika do pracy na plantacjach roślin jagodowych powinien uwzględniać przede wszystkim szerokość międzyrzędzi, a może lepiej miejsca dostępnego do przejazdu w okresie poprzedzającym zbiory, kiedy to na plantacjach borówek czy też malin bardzo częsty pędy pokładając się w międzyrzędzia pozostawiają niewielką przestrzeń. Wówczas na plantacjach można poruszać się wąskimi, specjalistycznymi maszynami.

W takich właśnie warunkach doskonale sprawdzają się ciągniki z serii B1 i L1 marki KUBOTA o czym podczas III Międzynarodowej Konferencji Kamczackiej informował Andrzej Zynek. Są to traktory o małych gabarytach, które równocześnie mają wystarczającą moc do pracy z opryskiwaczem czy też kosiarką bijakową. Współpracując z tymi maszynami zachowują też pełne właściwości trakcyjne. Maszyny te zasługują na uwagę również z uwagi na bardzo prostą obsługę, niezawodność i małe zużycie paliwa. Przykładem ciągnika serii B1 jest model B1181, który ma szerokość poniżej 1 m, posiada 3-cylindrowy silnik diesla o mocy 18 KM i napęd na 4 koła. Dzięki temu maszyna doskonale sobie radzi w każdych warunkach. Udźwig tylnego podnośnika wynosi 540 kg, ciągnik posiada standardowy TUZ kategorii I.

Mikrociągnik Kubota wraz z dopasowanym do niego opryskiwaczem z firmy Agrola pozwala na swobodny przejazd przez tunel

Z grupy nowych ciągników z serii L1 na uwagę zasługuje model L1361 o mocy 36 KM lub model L1501 o mocy 49,6 KM, oczywiście z napędem na 4 koła. Maszyny te dostępne są zarówno z przekładnią mechaniczną która sprawdza się w rolnictwie, jak i hydrostatyczną która świetnie sprawuje się w pracy z kosiarkami i glebogryzarkami. Na uwagę w tych ciągnikach zasługuje również hydrostatyczne wspomaganie układu kierowniczego, które gwarantuje natychmiastową reakcję na ruchy kierownicy. Nawet przy dużych obciążeniach prowadzenie pozostaje lekkie i płynne, co w znacznym stopniu redukuje zmęczenie operatora.

Ciągniki specjalistyczne maki KUBOTA, są często spotykanymi maszynami na plantacjach krzewów jagodowych. Jednym z takich przykładów jest jedno z największych polskich gospodarstw borówkowych, gdzie od kilku już lat pracuje na tą chwilę już 49 ciągników tej marki.

Firma KUBOTA, jest również dostawcą dużych ciągników rolniczych o mocy do 170 KM. W gamie tych największych maszyn, w kolejnym roku zadebiutuje na rynku nowa seria ciągników M8 o mocy 200 KM. Nasz firma może zatem poszczycić się ciągnikami dla profesjonalistów od mocy już 12 KM do 200 KM, które na rynku wyróżniają się swoją niezawodnością i niskimi kosztami użytkowania – z dumą informował A. Zynek.

Osoby zainteresowane ciągnikami marki KUBOTA, mogą dokonać ich zakupu w bardzo atrakcyjnym finansowaniu fabrycznym oferowanym przez to przedsiębiorstwo. Najkorzystniej wypada pożyczka rozłożona na 4 lub 5 rat, oferowana bez oprocentowania. Jedynym, faktycznym kosztem doliczanym do tego kredytu jest 1 zł do każdej faktury. Finansowanie to daje nowe możliwości zakupu ciągników naszej marki zarówno przy wsparciu różnego rodzaju programów związanych z modernizacją gospodarstw rolnych jak też bez korzystania z nich – informował A. Zynek.

Poprzedni artykułKary od 5000 zł do 1 mln zł za brak wpisu do BDO dotyczy części rolników
Następny artykułWażne rozwiązania mikrobiologiczne (cz. II)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj