TSW 2019 odwiedziło w tym roku ponad 14 000 osób

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się IX edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. Wydarzenie było rekordowe pod każdym względem, co po raz kolejny umocniło odwiedzających i wystawców w przekonaniu, że TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw.

Rekordowa liczba wystawców TSW 2019

Na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy. Warto nadmienić, ze w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły aż 112 nowe firmy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osoby (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Nagrody rozdane

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 już po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowało najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały następujące firmy: Bio Killer – urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych – zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o. DryGair – zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły Nagrody byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla:
Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o.
Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

Konferencje branżowe

Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili  blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób skorzystało z wiedzy prelegentów, oglądając bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – już dziś zaprasza na przyszłoroczne targi TSW 2020, które odbędą się w tej samej lokalizacji w styczniu 2020 roku.

Ci którzy zdecydowali się na prenumeratę Jagodnika mogli otrzymać bogaty pakiet startowy z nowym Poradnikiem Ochrony Roślin Jagodowych oraz Jagodnikowym kalendarzem. Kto jeszcze nie ma prenumeraty zapraszamy: http://www.agencja-oikos.pl/jagodnik/prenumerata/

Pakiet startowy dla prenumeratorów Jagodnika
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here