Trwa sadzenie truskawek w tunelach

Wiosną wielu plantatorów zakłada nowe plantacje truskawek z odmian powtarzających owocowanie. W przypadku upraw gruntowych są to zazwyczaj uprawy jednosezonowe. Warto więc zadbać o dobre odżywienie roślin, tak by mogły one wydać jak najwyższy plon i zapewnić dobry zarobek dla plantatorów.

Wielu plantatorów jest w trakcie lub zakończyło wiosenne sadzenie truskawek owocującej latem. Dobrym rozwiązaniem dla truskawki uprawianej w tunelu, ściółkowanej jest zastosowanie przed sadzeniem dwóch produktów Polysulphate oraz Agromaster 12-11-18. Nawozy zabezpieczają truskawki we wszystkie makroelementy niezbędne we wzroście i rozwoju, azot z Agromaster jest uwalniany stopniowo, a siarka z Polysulphate stymuluje jego przemiany.

Rośliny po posadzeniu do gleby

Po przyjęciu się sadzonek warto pomyśleć o sprawdzonych produktach do fertygacji, żeby pobudzić rośliny do wzrostu oraz usprawnić ukorzenianie. Cenionym przez plantatorów rozwiązaniem są nawozy Agrolution, na szczególną uwagę w okresie wzrostu roślin zasługuje Agrolution pH low 10-10-40. Nawóz ma silne działanie zakwaszające i jest szczególnie polecany dla producentów, którzy użytkują twardą wodę, obniża odczyn wody oraz zapewnia utrzymanie czystych elementów systemu fertygacyjnego.

Truskawki po posadzeniu na zagony w uprawie tunelowej


Poprzedni artykułBorówki  po przymrozkach 2024. Do 70% strat w niektórych regionach!
Następny artykułWebinar – Zapowiada się trudny sezon w ochronie truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj