Targi Macfrut i SIVAL łączą siły

Targi Macfrut odbywały się w Rimini Expo Center
Postępuje proces internacjonalizacji Macfrut, międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej, które odbędą się w Rimini we Włoszech w dniach 8-10 maja. Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas trwających właśnie (15-17 stycznia 2019r.) targów warzywniczych SIVAL w Angers we Francji ogłoszono współpracę organizatorów obu wydarzeń.

Wzajemna pomoc i wsparcie

Umowa obejmuje trzy główne projekty. Międzynarodowe Dni Szparagów, specjalistyczne wydarzenie dedykowane uprawie szparaga, odbyło się niedawno, bo w październiku 2018 r. Miało miejsce w centrum wystawowym Cesena Fiera we Włoszech. Cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i wystawców. Na mocy porozumienia będzie się ono odbywać corocznie, na przemian we Włoszech i we Francji. W związku z tym kolejna edycja odbędzie się w dniach 29-30 października 2019 r. w Angers. Jednak w 2020 r. powróci do Włoch. Drugi projekt dotyczy Macfrut 2019, gdzie SIVAL zorganizuje francuski pawilon. W 2020 r. inicjatywa ta zostanie powtórzona, ale na odwrót: Macfrut będzie obecny na targach SIVAL we Francji z włoskim pawilonem (trzeci projekt).

Scenariusz w którym wszyscy wygrywają

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania partnerskich relacji z SIVAL. Mamy wiele wspólnych interesów, ponieważ koncentrujemy się zarówno na promowaniu łańcucha dostaw owoców, jak i warzyw. Dla nas to kolejny krok na drodze ku internacjonalizacji. Ma ona na celu rozszerzenie Macfrut i stworzenie większych możliwości dla firm uczestniczących w targach za granicą – wyjaśnił Renzo Piraccini, prezes Macfrut. Strona francuska podziela optymistyczne nastawienie włoskich współpracowników. Z dumą nawiązujemy współpracę z firmą Macfrut. To krok naprzód w międzynarodowym rozwoju SIVAL. Wzrost może przynieść korzyści wszystkim: naszym wystawcom, całemu łańcuchowi dostaw z którego się wywodzą. Blisko współdziałamy z zespołem Macfrut i stąd pewność, że ta współpraca będzie owocna. „- wyjaśnił Bruno Dupont, prezes Sival.

Źródło: International press office MacfrutPoprzedni artykułJagoda kamczacka smaczna i zdrowa
Następny artykułNarzędzia do trwałej poprawy właściwości gleby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj