Na polowych plantacjach truskawek dojrzewają już pierwsze owoce. Zbiory się rozkręcają. Pierwsze truskawki, najlepiej odżywione, optymalnie zaopatrzone w składniki odżywcze zawsze są duże. Szybo się je zbiera, atrakcyjnie wyglądają i zapewniają dobre ceny dla plantatorów. Co zrobić by tak było do końca? Trzeba zadbać o dobre odżywienia jak również dodatkową biostymulację.

By zapewnić duże owoce przez cały okres zbiorów potrzebna jest odpowiednia ilość składników pokarmowych. Produkują je liście, tak więc utrzymanie odpowiedniej masy liściowej w dobrej kondycji jest tu niezwykle ważne. Część składników pobierają korzenie z gleby – dlatego tak ważne jest optymalne odżywienie roślin i poprawne prowadzenie fertygacji. Warto też wykorzystać dodatkowe możliwości zwiększenia gabarytów owoców. Jedną z nich jest użycie nawozu Calibra. Zachęcam by użyć 2 l tego nawozu pod koniec kwitnienia. To odwdzięczy się nam w plonie a przed wszystkim w jakości zbieranych truskawek. Dzięki zastosowaniu Calibry budujemy maksymalną ilość komórek w owocach, które zapewnią odpowiedni ich kaliber w trakcie zbiorów – podkreśla Michał Malicki, ekspert z firmy UPL.

Czy to się uda? Przekonamy się już niebawem, bowiem już 10 czerwca zapraszamy wszystkich interesowanych uprawą truskawek na Finał 2 sezonu Truskawkowych Inspiracji w Hornigach. Do zobaczenia aż 24 odmiany truskawek w kolekcji polowej, ciekawe prelekcja oraz degustacja i wybór najsmaczniejszej odmiany truskawek w sezonie 2023. Wszystkich chętnych zachęcamy do wcześniejszej REJESTRACJI.  

Duże truskawki aż do końca zbiorówPoprzedni artykułDöhler podał minimalne ceny skupu owoców na 2023 rok
Następny artykułCeny truskawek i malin z dn. 1.06.2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj