Systemy do podawania nawozów i linie kroplujące w uprawie malin na początku sezonu
Rozpoczęcie nawadniania upraw pod osłonami, jak też w gruncie powinno obywać się zawsze po sprawdzeniu instalacji nawadniające. Podobnie należy postąpić z urządzeniami odpowiedzialnymi za podawanie nawozów czy filtrację wody. Dlaczego jest to tak ważne właśnie na starcie uprawy informuje Łukasz Głuszcz z firmy Milex.

W ramach półfinałowego projektu „Malinowe Factory” – wczesne odmiany, w Roguszynie, sprawdzamy i oceniamy rozwiązania zainstalowane w tym gospodarstwie przez firmę Milex. W gospodarstwie Jakubiaków i Lewandowskich za podawanie wody z nawozami odpowiadają dwa systemy komputerowe z serii HortiMax-Go! 

Jak informował Ł. Głuszcz, rozpoczynając sezon podawania wody czy też pożywki warto zadbać o sprawność systemu nawadniającego. Kontroli wymagają:

– układ pompowy i filtracyjny

– miksery nawozów lub dozowniki

– czystość taśm kroplujących, które przed sezonem należy przepłukać

– systemy łączeń węży rozprowadzających wodę

sprawdzenie połączeń

– systemy sterowania podawaniem pożywki

– wszelkiego rodzaju zawory

Ważne czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem nawadniania oraz jakie linie kroplujące warto zastosować uprawiając maliny w gruncie dowiecie się z materiału filmowego: Poprzedni artykułPrzemyślane programy ochrony i nawożenia (cz. I)
Następny artykułRusza druga edycja MOSPILAN TOUR!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj