System nawadniania i sterowania nawadnianiem w uprawia malin, ale nie tylko

Z systemami nawadniania malin oraz rozwiązaniami sterującymi nawadnianiem możecie zapoznać się uczestnicząc 9 września w finałowym spotkaniu organizowanym w ramach projektu Malinowe Factory. O tym jakie takie rozwiązania mogą wyglądać i jak sprawdzają się w praktyce informują dr Paweł Krawiec z firmy Horti Team oraz Sławomir Sositko z firmy Milex.

W tunelowej uprawie malin w celu dobrego zaopatrzenia roślin w wodę lub składniki odżywcze ważne jest określenie długości rzędów nawadniających, nachylenia terenu oraz posiadanego źródła wody. W celu optymalizacji wydatku wody warto zainstalować dobrane do tych parametrów linie nawadniające z kompensacją ciśnienia oraz kroplowniki o odpowiednim wydatku wody. Warto również zainstalować po dwie linie nawadniające na każdy rząd roślin.

Elementem ułatwiającym zarządzanie podawaniem pożywki dla roślin jest system zdalnego starowanie otwieraniem czy też zamykaniem zaworów nawadniających poszczególne kwatery. W tym bardzo pomocne okazuje się urządzenie centralnego sterowania zarządzane drogą radiową.

Więcej informacji o tych rozwiązaniach dowiecie się z materiału filmowego:Poprzedni artykułMalinowe Factory 2023 – PROGRAM
Następny artykułBorówkowe Factory 2023 – PROGRAM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj