Jagodnik współorganizatorem spotkania przedsezonowego plantatorów borówki

Na spotkanie przedsezonowe zapraszamy wszystkich plantatorów. Atrakcją jest miejsce – młode, nowocześnie prowadzone gospodarstwo borówkowe – oraz obecność wielu praktyków i ekspertów. Celem jest wymiana doświadczeń i bilans niełatwych przygotowań do rozpoczynającego się sezonu – ocena zawiązania owoców i dyskusja na temat wyzwań w borówkowym biznesie. Wyjątkowo zapowiada się również walor integracyjny. Połączy nas pasja uprawy borówki i piłka. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć JAGODNIKA. Włączamy się i zapraszamy. Razem będziemy się uczyć, poznawać i integrować.

Spotkanie będzie okazją do wspólnego zaproszenia wszystkich na Dzień Polskiej Borówki i uroczyste otwarcie sezonu (przypomnijmy, w tym roku w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, Targ Śniadaniowy na Żoliborzu) oraz pamiątkowych zdjęć. Druga atrakcja to turniej. Zagrają reprezentacje plantatorów czterech owoców jagodowych – truskawki, maliny, porzeczek i borówki. Owoców, w produkcji których należymy do światowej elity. Celem jest przywołanie tego faktu w mediach i promocja aktywnego stylu życia.

To wszystko już w piątek, 15 czerwca. Możliwość zaproszenia znajomych, plantatorów i kibiców, stworzyliśmy na Facebooku na fanpage’u 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki. Szczegóły poniżej.

Spotkanie dla plantatorów

Zapraszamy w piątek 15 czerwca 2018, o godzinie 10:30. Miejsce spotkania: plantacja borówki Angeliki i Rafała Krzyżanowskich w Nowej Wsi w powiecie grójeckim, w gminie Warka (Nowa Wieś 38b, Warka).

W programie:

11:00 Zwiedzanie plantacji (młode krzewy borówki w wieku 2-5 lat)

11:30 Jak zakładać i prowadzić plantacje borówki? – porady ekspertów

12:00 Wybór materiału szkółkarskiego na plantacje – na co warto zwrócić uwagę

12:30 I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – zagrają reprezentacje plantatorów czterech owoców jagodowych. Miejsce: boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. 5 minut od Gospodarstwa Państwa Krzyżanowskich, 200 m od Gospodarstwa Państwa Krzyżanowskich

14:00 Powrót do gospodarstwa i wspólne grillowanie z borówką w tle

14:30 Ocena tegorocznego sezonu w opinii plantatorów i naszych ekspertów. W tej roli wystąpią: dr Paweł Krawiec, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; prof. dr. hab. Stanisław Pluta – Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Paweł Wawryszczuk – Polska Borówka

Państwo Krzyżanowscy prowadzą plantację borówki (22 ha) i szkółkę krzewów. Ponad 70% swojej produkcji eksportują. W lutym zdobyli tytuł najlepszego gospodarstwa w kraju w ramach XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku. Plantacja z Nowej Wsi konkurowała z ponad 300 gospodarstwami z Polski. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Dyrektora Generalnego KOWR.

Udział w spotkaniu prosimy potwierdzić telefonicznie +48 606 717 271 lub mailowo, pisząc na adres: dzienpolskiejborowki@gmail.com. Na miejscu pobierana będzie opłata w wysokości 50 zł od osoby na pokrycie kosztów cateringu.

Inicjatorem spotkania jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki, przy współpracy z Jagodnik. Zapraszamy branżowe media do współorganizacji tego wydarzenia na Facebooku.

Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Zapraszamy w piątek 15 czerwca 2018, o godzinie 12:30. Miejsce: boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. 5 minut od Gospodarstwa Państwa Krzyżanowskich (GPS 51.809204, 21.079402).
Zagrają 4 zespoły zgłoszone przez plantatorów truskawek, malin, porzeczek oraz borówki. Zespoły 6-osobowe, złożone z ludzi zawodowo związanych z produkcją.
  • 12:30  Uroczyste otwarcie, hymn, pamiątkowe zdjęcia i losowanie
  • 12:40  Mecze każdy z każdym, czyli 6 meczy, w systemie 2 x 5 minut
  • 13:50  Uroczyste zakończenie i pamiątkowe zdjęcia piłkarzy i kibiców
Będziemy wtedy w mundialowej gorączce, na 4 dni przed pierwszym meczem reprezentacji. Dlatego już dziś zapraszamy. Rezerwujcie czas, wesprzyjcie swoich i swoje ulubione owoce.
  1. Reprezentację producentów porzeczek wystawia Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Kapitan Piotr Baryła. Kontakt: +48 606 669 239
  2. Reprezentację producentów malin wystawa Lubelszczyzna. Trener Paweł Krawiec +48 600 461 421, kapitan Rafał Szmit +48 605 177 501
  3. Trener i koordynator reprezentacji producentów truskawek – Adam Borzęcki, tel. +48 502 680 449
  4. Trener reprezentacji producentów borówek Paweł Wawryszczuk, kapitan Radosław Niewęgłowski. Kontakt: +48 695 195 816.
Wszystkim fanom borówki polecamy najnowsze koszulki 1 LIPCA – Dnia Polskiej Borówki. Można je zobaczyć na stronie „LATO z BORÓWKAMI” i nabyć przed Mistrzostwami na stronie sklep.jagodnk.pl.

Spotkanie przedsezonowe na Facebook’u – https://www.facebook.com/events/229573577775845/

Chcemy wspólnych zdjęć i chcemy, by dzięki nim dużo ludzi dowiedziało się, że polscy producenci są wiodącymi na świecie. Ta wiedza nie jest w Polsce powszechna. Ktoś musi to zmienić. Kto, jak nie my. Go Poland!

 

 

Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk

Fundacja Promocji Polskiej Borówki
dzienpolskiejborowki@gmail.com
+48 606 717 271Poprzedni artykułJakie prognozy na ten sezon od przetwórców owoców jagodowych?
Następny artykułJagodnik współorganizatorem spotkania przedsezonowego plantatorów borówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj