Specjalistyczne ciągniki na plantacje roślin jagodowych (półfinała Malinowe Factory 2017)


Na plantacjach roślin jagodowych coraz częściej można spotkać specjalistyczne ciągniki marki Kubota. O ich zaletach przekonało się już wielu ich użytkowników. Osoby, które nie znają jeszcze tych maszyn mogły dowiedzieć się o nich podczas półfinałowego szkolenia zorganizowanego w ramach projektu Malinowe Factory (już dziś zapraszamy na finał – 27 sierpnia – zarejestruj swój udział).

Andrzej Zynek z firmy Kubota omówił zalety uniwersalnych mikrociągników z serii B oraz BX

W trakcie spotkania w gospodarstwie dr Pawła Krawca prezentowano m.in. Kubotę model B2420, to maszyna której szerokość może wynieść od 94 cm do 130 cm co zapewnia regulowany rozstaw tylnych kół. Dzięki czemu maszyna ta będzie się doskonale sprawdzały zarówno w uprawach tunelowych jak i na plantacjach np. borówki wysokiej, której pędy w czasie owocowania pokładają się w międzyrzędzia utrudniając przejazd ciągnikom o większych gabarytach. Po zwiększeniu rozstawu tylnych kół będzie z kolei dobrze radziła sobie w pracy np. z różnego rodzaju ładowaczami. Maszyna ta będzie dobrze współpracowała z opryskiwaczem zawieszanym o pojemności 300 l, wymagane będzie wtedy dociążenie przedniej osi. Ciągnik ten ma prosty, funkcjonalny silnik, zapewniający niskie zużycie paliwa.

Przemysław Rusinek z firmy Techmelk dokonał praktycznego omówienia ciągników z serii L i M

W trakcie szkolenia prezentowano również takie modele jak BX2350 o mocy 23 KM, model z serii B20 oraz większe ciągniki o mocy ponad 50 KM – były to L5040 i M7040. Więcej informacji o tych ciągnikach można dowiedzieć się na filmie.

 

Wszystkich tych którzy chcą zobaczyć ciągniki marki Kubota w pracy na plantacji zapraszamy już dziś na finałowe spotkanie projektu Malinowe Factory, które odbędzie się 27 sierpnia w gospodarstwie dr Pawła Krawca – zarejestruj swój udział.

Poprzedni artykułCeny owoców miękkich w połowie lipca
Następny artykułPierwsze cięcie pędów po letnich zbiorach malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj