Siedem filarów produktowych w dochodowej uprawie truskawek


W najbliższych tygodniach, zaprezentujemy Państwu serię materiałów filmowych przygotowanych przez doradców z firmy Yara, którzy szczegółowo omawiają ważne zagadnienia poświęcone nawożeniu truskawek uprawianych w różnych technologiach.

Pierwsza część poświęcona jest nawozowi YaraMila Complex. Jak informuje dr Andrzej Grenda, dyrektor działu Upraw Ogrodniczych na Polskę i Europę Wschodnią w firmie Yara, jest to jeden z podstawowych nawóz do nawożenia pogłównego. To co wyróżnia go na rynku to m.in. specyficzna forma fosforu, którego około 70% jest w formie ortofosforanów, a reszta w formie polifosforanów. Te ostatnie są bardzo szybko dostępne dla roślin. Ma to ważna znaczenie jeśli chodzi o szybkie, ale też równomierne, w trakcie sezonu, zaopatrzenie roślin w fosfor.

W przypadku tego nawozu, na podstawie badań porównawczych z innymi nawozami realizowanych w Niemczech, okazało się, że w przypadku azotu, uwalnianego z nawozy YaraMila Complex można było liczyć na najszybsze jego dostarczenie w obręb systemu korzeniowego. Podobną tendencję odnotowano w przypadku fosforu i potasu, zawartych w tym nawozie.

Ważne są również wyniki analizy tego nawozu w porównaniu z innymi standardowymi, dostępnymi na polskim rynku nawozami o podobnym składzie do nawozu YaraMila Complex, jeśli chodzi o zawartość w nich chloru, którego w nawozach dla truskawek nie powinno być więcej niż 2%.

Jak informował dr A. Grenda, zastosowanie YaraMila Complex w uprawie truskawek jest bardzo proste i może sprowadzać się do podania go wiosną w dawce 150-200 kg/ha, a po zbiorze owoców w dawce około 250 kg/ha.

Więcej informacji o tym jak ten produkt sprawdza się na plantacjach nowych odmian truskawek oraz jak powinien być stosowany w ich uprawie dowiecie się w przygotowanym materiale filmowym:

W celu ustalenia precyzyjnych zaleceń nawozowych dostosowanych do konkretnej plantacji zapraszamy do kontaktu z Działem Doradztwa Ogrodniczego w firmie Yara

Więcej informacji dotyczących nawożenie truskawek znajdziecie na stronie firmy Yara poświęconej odżywianiu roślin jagodowych

Poprzedni artykułNowa świdośliwa ‘Amela’ dostępna dla szkółkarzy i plantatorów
Następny artykułSkuteczne stosowanie herbicydów w uprawie truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj