Serenade ASO zarejestrowane w uprawie truskawek
Serenade ASO to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska. Preparat ten 18 sierpnia 2015 uzyskał zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 do ochrony m.in. truskawek.

Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis i przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów. Bacillus subtilis QST 713 konkuruje także z patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

Zakres stosowania:

Zgodnie z etykietą, Serenade ASO wykazuje działanie w zwalczaniu szarej pleśni i alternariozy we wspomnianych powyżej uprawach ogrodniczych.

W załączeniu przesyłamy treść aktualnej etykiety środka Serenade ASO.

Zalety stosowania Serenade ASO:

  • Skuteczne działanie zapobiegawcze
  • Bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta
  • Przydatny w integrowanych programach ochrony
  • Spełnia wymogi rolnictwa ekologicznego
  • Zero pozostałości, brak okresu karencji 


Poprzedni artykuł600 zł do hektara czarnej porzeczki
Następny artykułJagodowa ekspecycja do Wielkiej Brytanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj