Sadzonki tray odmiany ‘Elsanta’

Dobre ukorzenienie sadzonek gwarantuje-przyjęcie i intensywny-rozwój roślin w miejscu docelowymWielkopolska firma Rozsadnik, zlokalizowana w Bogucicach pod Blizanowem, specjalizuje się w produkcji rozsady warzyw szklarniowych i gruntowych. Początki działalności gospodarstwa Wąsiewiczów sięgają 1997. A w 2018 roku uruchomiony został zupełnie nowy kierunek produkcji. Wytwarzane są tutaj sadzonki tray i minitray truskawek odmiany ‘Elsanta’. Co roku produkowane jest 1 mln sztuk tego typu produktu.

Skąd pomysł na taką produkcję?

‘Elsanta’ to odmiana ceniona w wielu europejskich krajach, w niektórych z nich, jak choćby w Belgii, dominuje w strukturze nasadzeń. To jednak nie dziwi. Odmiana ta jest po prostu udana. Wykazuje relatywnie wysoką odporność na szarą pleśń, a owoce są smaczne, dobre do transportu, atrakcyjne wizualnie – informuje Aneta Okoń z firmy Rozsadnik. Firma oferuje plantatorm produkt klasy premium. Oferowane sadzonki (o ile indywidualne ustalenia z nabywcą nie są inne) sprzedawane są z chłodni. Po okresie ok. 60 dni od wysadzenia na stałym miejscu wchodzą w okres owocowania. Umiejętne zaplanowanie sezonu sprawi, że plantator decydujący się na zakup będzie w stanie wyprodukować owoce w optymalnym terminie. Nabywać je można w skrzynkach po 100 w przypadku sadzonek minitray i po 60 dla typu tray.

Jak produkowane są sadzonki?

Są one pozyskiwane z rozłogów z roślin uprawianych w rynnach. Matecznik zajmuje ok. 80 arów powierzchni szklarniowej, a na co dzień zajmuje się nim 5 pracowników. Pracy ręcznej jest bardzo dużo, ale wyniki są satysfakcjonujące. Sadzonki odmiany ‘Elsanta’ trafiły m.in. do gospodarstwa Kozacka Truskawka gdzie w ramach projektu Truskawki w Tunelach zdaniem gospodarza, Konrada Kozakiewicza, wypadły bardzo dobrze. O tym jak przebiega proces ich produkcji, w jaki sposób są przechowywane i na jakie efekty można liczyć nabywając je można będzie przeczytać w najbliższym numerze czasopisma Jagodnik. Zostanie w nim zamieszczona szczegółowa relacja z wizyty w szkółce. Więcej informacji można zasięgnąć jednak już teraz odwiedzając stronę internetową firmy Rozsadnik lub telefonicznie kontaktując się z managerem firmy, Anetą Okoń. Jest ona dostępna pod numerem +48 727 458 010.

 

Poprzedni artykułSezon truskawkowy 2019 – ceny i tendencje
Następny artykułPrzerzedzanie owoców u borówki, konieczne dla utrzymania jakości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj