Ruszyły przygotowania do IV edycji TSW 2014
Sukces tegorocznej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) skłania organizatorów do kontynuacji przedsięwzięcia związanego z przekazywaniem wiedzy i pokazywaniem najnowszych osiągnieć techniki związanej z produkcją ogrodniczą. Tegoroczna już IV edycja TSW odbędzie się w Warszawskim Centrum Targowym Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w dniach 19-20 lutego 2014 roku.

 

Targi po raz drugi organizuje Oficyna Wydawnicza Oikos. Poprzednia edycja TSW 2013 zakończyła się dużym sukcesem. Targi odwiedziło około 4200 osób. Swoje oferty prezentowało 107 wystawców na powierzchni 3000 m2. Wygłoszono 39 wykładów i prelekcji. Wśród zwiedzających rozlosowano nagrody na łączną kwotę prawie 20 000 zł. Stronę internetową dotyczącą targów odwiedziło w tym czasie 15400 unikalnych użytkowników. Zanotowaliśmy 50755 odsłon.

Uczestnicy TSW 2013 podkreślali, że były to targi ściśle specjalistyczne, przyciągnęły fachowców, osoby szczególnie zainteresowane wymianą doświadczeń i rozwojem swoich gospodarstw.

Ponownie Targom TSW patronować będą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz najważniejsze stowarzyszenia branżowe w Polsce: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Targom TSW 2014 towarzyszyć będzie konferencja, której partnerem został Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Przy przygotowaniu części merytorycznej współpracować będziemy z naszymi patronami branżowymi oraz Ministerstwem Rolnictwa. Szczególny nacisk położymy na tematy ekonomiczne oraz zagadnienia dotyczące integrowanej ochrony roślin, nowoczesnych metod przechowywania warzyw, agrotechnikę oraz problemy związane z mechanizacją ogrodnictwa. Do udziału zaprosiliśmy wybitnych prelegentów zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Współpracę medialną nawiązaliśmy m.in. z portalami branżowymi sadownictwo.agro.pl, jagodnik.pl, e-sadownictwo.pl, podoslonami.pl, fresh-market.pl, warzywnictwo.agro.pl.

Polska produkcja ogrodnicza stale się rozwija, wykazując się ogromną dynamiką, nowoczesnością i dążeniem do coraz lepszej jakości owoców i warzyw. W ciągu kilku ostatnich lat Polska stała się jednym z największych na świecie producentów świeżych owoców i warzyw. Wskazuje to na potrzebę takich spotkań jak targi TSW, służące wymianie poglądów i doświadczeń oraz sprzyjające negocjacjom handlowym. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW to już stała pozycja w kalendarzu spotkań ogrodniczych, ważne miejsce rozmów branżowych i nawiązywania owocnych kontaktów.

Więcej informacji:

www.tsw.targi.pl

źródło: materiały prasowe TSW

Poprzedni artykułWażne dla eksporterów nie tylko z regionu Sandomierza
Następny artykułZjednoczeni są silniejsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj