Rozwiązanie do mechanicznego zwalczania przędziorków i nie tylko – Malinowe Factory 2022

Przędziorki unieruchomione przez preparat sylikonowy na rozwijających się liściach pędach dwuletnich (28.03.2022 r)Projekt Malinowe Factory obejmuje szeroki zakres prac doświadczalnych w uprawie malin. W ich ramach testowane i wdrażane są nowe rozwiązania na rynek. Odbiorcy owoców są coraz bardziej wymagający w zakresie bezpieczeństwa żywności. W szczególności dotyczy to kwestii pozostałości ś.o.r. w jagodach. Cóż jednak czynić w sezonach takich jak obecny, gdy presja szkodników jest wysoka? Zwłaszcza wiosenne nasilenie populacji przędziorków na malinach daje się we znaki. Z pomocą przychodzi ICB Pharma, która w swej ofercie ma rozwiązanie do zwalczania m.in. przędziorków, które w owocach nie pozostawia chemicznych śladów jak typowe chemiczne środki.

Mechaniczne zwalczanie przędziorka chmielowca

Posiadamy w swej ofercie rozwiązanie, które może wspomóc plantatorów w walce z tym groźnym szkodnikiem. Mowa o preparacie Siltac. Jest on produktem opartym na technologii 3D-IPNS, którą chroni prawo patentowe. Po zastosowaniu Siltac tworzy na ciele szkodników siatkowatą, polimerową strukturę, nieco przypominającą działaniem pajęczą sieć. Powoduje ona natychmiastowe unieruchomienie szkodników, blokuje w sposób fizyczny ich funkcje życiowe, a w efekcie powoduje szybką eliminację szkodników. – mówił w Karczmiskach Krzysztof Łegocki, przedstawiciel ICB Pharma.

Kiedy zacząć stosowanie preparatu?

Na tej plantacji Siltac już został zastosowany. Liczba samic, które po zimie była obecna na plantacji w tym roku była bardzo wysoka. Ale zastosowanie preparatu w okresie, gdy ulistnienie wciąż było stosunkowo nieobfite pozwoliło cieczy roboczej dotrzeć do szkodników i unieruchomić je. Skuteczność zabiegu była bardzo wysoka.  – ocenił dr P. Krawiec z Horti Team, gospodarz Malinowego Factory.

Więcej na filmie

Więcej na temat stosowania preparatu Siltac oraz innych jeszcze rozwiązaniach z gamy ICB Pharma obaj panowie omówili w trakcie krótkiej rozmowy w tunelowej uprawie malin. Została ona zarejestrowana w formie materiału filmowego. Zapis dostępny jest poniżej:

Poprzedni artykułTruskawkowe Inspiracje. Fertygacja i nawożenie dolistne truskawek przed i w trakcie kwitnienia
Następny artykułProdukty na bazie węgla brunatnego i ich wpływ na kondycję truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj