Owoce na krzewach borówki są już wykształcone. Plonowanie na większości plantacji zapowiada się nieźle, zwłaszcza, jeśli pod uwagę wziąć trudny przebieg wiosny. Niebawem jagody zaczną się wybarwiać a za nieco ponad tydzień ruszą zbiory. Jak na ostatniej prostej zadbać o jakość towaru, a w szczególności o jego wydłużony shelf life? Podpowiedzi udziela Andrzej Miąsko z ICL.

Wapń dolistnie

Jesteśmy w tym okresie, kiedy przez fertygację wapnia do roślin trafia nieco mniej niż w poprzednich fazach sezonu. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek wysokie jest zwłaszcza od początku wegetacji do kwitnienia. Jest to jednak najlepszy moment do tego, by wapń dostarczyć roślinie i do owoców poprzez ich opryskiwanie. W tym celu zalecam zastosowanie Agroleaf Power Calcium – mówił w Karczmiskach, w gospodarstwie dr Pawła Krawca Andrzej Miąsko. Rekomendowany przez niego nawóz zawiera szeroki wachlarz makro i mikroelementów, jednak szczególny nacisk w jego kompozycji położony jest na podniesioną zawartość potasu i wapnia, a więc tych elementów, które  borówkom aktualnie potrzebne są najbardziej.

Więcej na filmie

Kondycję roślin jak i dojrzewający na nich powoli plon można zobaczyć na poniższym filmie. Także w jego trakcie specjalista z ICL wyjaśnia kwestie związane z żywieniem borówek wapniem i ważną rolą tego pierwiastka.Poprzedni artykułDzieje się w truskawkach! Szara pleśń, antraknoza i wciornastki
Następny artykułTargi Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) największą w Polsce branżową imprezą dla producentów owoców i warzyw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj