Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia

W miejscu poprzedniej plantacji malin założonej w solowym tunelu, gdzie uprzednio testowano kilkanaście odmian malin w uprawie na podwójny zbiór w ramach projektu Malinowe Factory zostanie założona w tym sezonie nowa plantacja – bez okresu przerwy – pod potrzeby przygotowanych w tym sezonie Malinowo-Borówkowych Warsztatów.

Podczas przygotowywania stanowiska testujemy kilka metod: fumigacja gleby, cyjanamid wapnia (Perlka), siarczan wapnia, nawożenie organiczne oraz wykorzystanie jako dodatku do gleby węgla brunatnego.

W tych kilku kombinacjach zostaną sprawdzone dwa typy plantacji: maliny powtarzające owocowanie posadzone z sadzonek doniczkowanych (plug plants) oraz maliny tradycyjne posadzone z sadzonek typu long cane.

Pod koniec marca wykonano pierwsze zabiegi. W pierwszej kombinacji przeprowadzono fumigację gleby za pomocą preparatu Basamidu w dawce 500 kg/ha. W drugiej kombinacji wysiano nawóz Perlka w dawce 700 kg/ha.

O efektach jakie dało zastosowanie tych produktów będziemy informować na portalu jagodnik.pl, a osoby, które będą chciały zapoznać się z wpływem tych dwóch metod na przyjęcia i kondycję roślin już dziś zapraszamy na Malinowo-Borówkowe Warsztaty, o terminie których będziemy wkrótce informować.Poprzedni artykułBiologiczna ochrona roślin przed szkodnikami
Następny artykułOpakowania na owoce czyste i w pełni przetwarzalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj