W tegorocznej edycji projektu Borówkowe Factory uczestniczy firma Szałas Agro. Ma w swojej ofercie pulę ciekawych produktów do nawożenia borówki poprzez fertygację i dolistne dokarmianie. Jak je optymalnie wpisać w program fertygacji dla borówki? O tym w rozmowie z dr Paweł Krawiec w Karczmiskach.

Firma Szałas Agro w program nawożenia borówki włączyła kilka ciekawych produktów. Pierwszym z nich jest Bioup biostymulator procesów w roślinie, który równocześnie wspomaga wykorzystanie składników zgromadzonych w glebie  i produkcję energii. Kolejny nawóz to HortiBoost będący kompleksowym połączeniem naturalnych składników wspomagających obfite plonowanie roślin, czyli kompleksu 19 aminokwasów, naturalnego wyciągu z alg, NPK pochodzenia organicznego, kwasów humusowych i solidną dawką mikroelementów. Nawóz jest prosty w stosowaniu i przeznaczony do prowadzenia regularnej fertygacji, lub interwencyjnego stosowania poprzez zabiegi dolistne.

HortiCaltech jest z kolei nawozem mającym wpływ na poprawę wykorzystania  wapnia. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że doskonale sprawdza się  stosowany poprzez fertygację na  etapie kwitnienia. Ponownie aplikowany w późniejszej fazie poprawia też wzrost pędów.

Zestaw nawozów do fertygacji borówki od firmy Szałas Agro

Blueberry Feed to z kolei nawóz NPK + TE i wzbogacony w dodatki biostymulujące do fertygacji dla borówki. Nawóz może być stosowany w niewielkich dawkach i przeznaczony do łączenia z nawozami prostymi w celu stworzenia kompletnej pożywki dla borówki. Zrównoważona formulacja tego nawozu została opracowana z myślą  o łączenia go z innymi nawozami prostymi. Przygotowany roztwór ma niskie pH i EC. Azot w nim zawarty jest głównie w formie amonowej, również preferowanej w odżywianiu borówki.

Więcej szczegółowych informacji w materiale filmowym

Program fertygacji dla borówkiPoprzedni artykułPoprawić kondycję malin w uprawie polowej
Następny artykułCenne wskazówki dla polowych upraw truskawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj