Poprawić kondycję malin w uprawie polowej


Kilka dni temu Bartłomiej Sobaszek z UPL odwiedził gruntową kwaterę malin rosnącą w gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach na Lubelszczyźnie. Przy okazji oceny kondycji roślin podzielił się kilkoma uniwersalnymi zaleceniami dotyczącymi stosowania produktów z gamy UPL. Firma ta w swej ofercie posiada kilka interesujących biostymulatorów, których użycie może przynieść znaczącą poprawę wzrostu i plonowania malin. Mając na uwadze przebieg warunków pogodowych wiosną, zabiegi pozwalające nadgonić stracony czas wydają się bardzo ważne.

Chłodna wiosna. Jak pomóc roślinom?

Wegetacja malin podczas tegorocznej wiosny zakłócana była niskimi temperaturami. Okresy chłodu były bardzo długie. Aplikacja biostymulatora Goteo pomoże roślinom poprawić kondycję systemu korzeniowego. Dzięki temu nawet w trudnych warunkach rośliny są w stanie pobrać więcej składników pokarmowych. Dzieje się to dwukierunkowo: większy korzeń pobiera pierwiastki i wodę z większej objętości gleby oraz poprawia się sam mechanizm pobierania składników odżywczych – mówił w Karczmiskach B. Sobaszek. Poinformował, że najlepszym sposobem aplikacji tego preparatu jest fertygowanie.

Geteo sprawdził się już w poprzednich sezonach

B. Sobaszek przypomniał, że biostymulator był obecny już we wcześniejszych wdrożeniach i doświadczeniach w uprawie malin w gospodarstwie dr P. Krawca. Efekt zawsze był korzystny. Dzięki lepszemu ukorzenieniu rośliny były w stanie wydać wyższe plony. Ich wigor oraz wzrost też był lepszy w porównaniu z kontrolą.

Ważne przed kwitnieniem i dla zawiązanych owoców

Zanim otworzą się pierwsze kwiaty malin zalecam podanie preparatu BM Start. Dzięki jego aplikacji zawiązanie owoców będzie lepsze. Produkt ten poprawia kwitnienie, co sprzyja nie tylko lepszemu zapyleniu ale i procesowi podziału komórek. Zabieg należy wykonać 2-3 krotnie w dawce 2 l/ha. Następnie malinom podawać regularnie można inny biostymulator – Calibra. Bardzo intensyfikuje podziały komórkowe, co sprawia, że owoce są bardzo dorodne. Więcej rekomendacji na poniższym filmie:

Poprzedni artykułDni Otwarte plantacji jagody kamczackiej pod Krakowem
Następny artykułProsty program fertygacyjny dla borówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj