Późne odmiany borówki i jakość owoców oraz nawożenie stymulujące zawiązywanie pąków kwiatowych


Zbiory najwcześniejszych odmian borówki już za nami. Dobiegają końca zbiory odmiany ‘Bluecrop’. Rozpoczęły się zbiory odmian drugiej połowy sezonu jak np. coraz lepiej ocenianej odmiany ‘Liberty’. W uprawie najpóźniejszych odmian można jeszcze powalczyć o lepsza jakość owoców. Lipiec i sierpień to również czas zawiązywania się pąków kwiatowych na kolejny sezon.

Na plantacjach odmian borówki z drugiej połowy sezonu warto poprawić jędrność stosując dolistnie taki produkt jak np. Seactiv Elite, który poprawi jakość owoców – zarówno ich wielkość jak też trwałość w obrocie towarowym. Produkt ten jest również wzbogacony w biostymulujący kompleks Seactiv, wspomagający rośliny w stresowych warunkach i wpływający na lepsze pobieranie składników odżywczych.

W tym czasie konieczna jest również regularna fatygacja pożywką o zwieszonej zawartości potasu oraz dostarczanie wapnia. Jak informował Bartłomiej Drzazga z firmy Timac Agro w czasie lustrowania 8 sierpnia kwater Borówkowego Factory w Karczmiskach, warto sięgać teraz na owocujących plantacjach do fertygacji po takie produkty jak KSC III (czerwony) z dużą zawartością potasu oraz KSC VII (perłowy) z wapniem.

Lipiec i sierpień to również czas inicjacji pąków kwiatowych decydujących o dobrym plonie w kolejnym sezonie. W celu wspomożenia roślin w okresie pozbiorczym warto zastosować taki produkt jak Seactiv Leos, który zawiera cynk i bor oraz kompleks biostymulujący Seactiv.

W okresie pozbiorczym należy również podawać składniki ożywcze poprzez system fertygacyjy.

Więcej o tym jak dbać o borówki w drugiej połowie sezonu w materiale filmowym.

Osoby zainteresowane wynikami doświadczeń realizowanych w ramach projektu „Borówkowe Factory 2022” zapraszamy do udziału w podsumowaniu tegorocznego sezonu, które odbędzie się 2 września – wymagana wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja – https://forms.gle/JnpShEpSJoE8eWvX8

Poprzedni artykułMaliny w trakcie owocowania. Jak je nawozić?
Następny artykułRynek borówki deserowej i do przetwórstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj