Po zdjęciu agrowłókniny na plantacjach truskawek czas na pierwsze zabiegi. Warto tu połączyć zabiegi zwalczające choroby czy szkodniki z dokarmianiem dolistnym. Ma ono na celu wzmocnienie roślin po okresie chłodów i przymrozków ale też dobre odżywienie na czas kwitnienia. Lustrujemy nasze plantacje prowadzone w ramach projektu Truskawkowe Inspiracje i podpowiadamy co warto teraz zrobić.  

Po zdjęciu agrowłókniny czas na ważne zabiegi na plantacjach truskawek. Te prowadzone w ramach Truskawkowych Inspiracji zasilone będą dolistnie nawozem YaraVita Frutrel. Liście pod agrowłóknina są wydelikacone i można powiedzieć trochę zmęczone długotrwałym okryciem. Dlatego warto teraz wykonać zabiegi nawozem YaraVita Frutrel w dawce 3 l/ha – podpowiada Magdalena Cieślak-Włodarczyk z firmy Yara.

Równolegle na tej plantacji realizuje się nawożenie poprzez fertygację. Obecnie do tego celu używa się nawozów YaraTera Calcinit (saletra wapniowa) na przemian z Kristalonem Niebieskim. W okresie kwitnienia można poprzez system fertygacyjny wykonać drugą aplikację nawozem YaraVita LEOTRAC. Ten płynny koncentrat kwasów humusowych, dedykowany do aplikacji poprzez systemy fertygacyjne.Poprzedni artykułJaką wybrać kosiarkę na plantację borówki
Następny artykułLody z Farmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj