Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie

Już niebawem, 15-16 stycznia, odbędzie się kolejna edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. To największa i najważniejsza impreza ogrodnicza w Polsce, której każdego roku towarzyszy wiele atrakcji. Jedna z konferencji nowi tytuł „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Odbędzie się w pierwszy dzień targów, a jej początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Dlaczego warto tam być?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim kwestie finansowe. Rynek jest nasycony i wyszukanie gatunku do uprawy dostosowanego do warunków panujących w gospodarstwie i dającego zarobić wcale nie jest proste. Do Nadarzyna zjadą się jednak specjaliści z branży, naukowcy i praktycy, którzy podzielą się swymi przemyśleniami w zakresie uprawy mniej znanych lub niezbyt powszechnie uprawianych gatunków, także jagodowych. Po drugie to świetna okazja na wymianę doświadczeń z innymi ogrodnikami. Na sali konferencyjnej zasiądzie grupa otwartych na innowacje plantatorów. Będzie więc okazja do kuluarowych dyskusji, konfrontacji stanowisk i opinii. 

Szczegółowy program:

Organizatorzy TSW 2020 serdecznie zapraszają na ciekawe wydarzenie jakim będzie konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Wstęp na nią, jak i na inne wydarzenia podczas TSW 2020 jest bezpłatny:

 

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, że będzie można się w jednym miejscu dowiedzieć o uprawie kilku roślin. Przymierzam się do pigwowca i derenia. W tym roku decyzja ale chyba będzie dereń, bo może być sprzedawane na przemysł i jako deserowy a pigwowiec to tylko do przetwórni. Czytałem ostatnio, że z hektara można zebrać nawet kilkadziesiąt ton derenia a przy cenie teraz 20 zł to byłoby nieźle. Co sądzicie na ten temat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here