Opakowania dla borówek – plastikowe czy papierowe?

Konferencja Borówkowa 2024

Producenci borówek w przygotowaniu owoców do sprzedaży mogą korzystać z coraz ciekawszego portfolio opakowań dedykowanych tym owocom. W zależności od oczekiwań odbiorców, owoce mogę być pakowane w różnego rodzaju opakowania plastikowe lub kartonowe. O kilku interesujących pozycjach dedykowanych owocom borówki na ten sezon informował Justyna Bąk firmy Guillin Polska podczas XII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej.

Jan informował J. Bąk, w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych zdecydowana większość dużych klientów, którzy współpracują z sieciami handlowymi wybierają z gamy Guillin Polska opakowań typu top seal – zgrzane od góry folią. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć zużycie tworzywa o około 20% względem opakowań zamykanych tradycyjnym wieczkiem. 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się opakowania dwu oraz trójdzielne, w które można zapakować różne owoce, np. malinę z borówkę czy malinę-truskawkę i borówkę. W ofercie firmy Guillin Polska jest kilka rodzajów takich opakowań, na 2, 3 lub cztery rodzaje owoców. Opakowania te mogą mieć też różnego rodzaju zamknięcia – z wieczkiem, zgrzane od góry folią (top seal) czy flow pack.

Cały czas popularnym opakowaniem są pojemniki typu „wiaderko”. Te z oferty Guillin Polska cechuje mono materiałowość – wykonane są z tworzywa PET z czego do 80% zawierają materiał pochodzący z recyklingu ( R-PET). W 100%, podobnie zresztą jak wcześniej opisywane opakowania, nadają się do recyklingu. Owoce zapakowane w „wiaderko” można zabezpieczyć tradycyjnym wieczkiem lub zastosować wspomniane wcześniej zgrzanie folią (top seal). 

W bogatej gamie produktów Guillin Polska znajdą Państwo również opakowania kartonowe: z tektury litej i falistej. Opakowania te występują w różnych kształtach: kwadratowe, prostokątne oraz w formie wiaderka, które można zamknąć za pomocą wieczka PET czy zgrzać od góry folią (top seal).

Więcej o tych modelach opakowań oraz o tym, czy rynek oczekuje opakowań plastikowych czy kartonowych w materiale filmowym:

Poprzedni artykułFolia i agrowłóknina na truskawkowe zagony
Następny artykułWalczymy o plon. Jak nawozić truskawki w trakcie zbiorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj