Olbrzymia truskawka pełna smaku

fot. Rob Way/College of Agriculture and Life SciencesTwórcy odmian truskawek wciąż dbają o różnorodność oferty. Jedną z najnowszych propozycji jest odmiana ‘Archer’. Rozmiar pojedynczego owocu jest tak duży, że wypełnia dłoń dorosłego mężczyzny. Jest ona dziełem prac hodowcy prof. Courtney Weber z Uniwersytetu w Cornell.

Wyborny smak

Walory smakowe owoców nowej odmiany zachwala jej twórca. Pod względem smaku jest to odmiana absolutnie wyjątkowa. Ma intensywny aromat, więc po jej ugryzieniu wydziela się silny zapach truskawki. W dodatku jest bardzo słodka, więc wszystko to razem robi niezwykłe wrażenie – mówi Courtney Weber. Dodaje, że stworzona przez niego odmiana mająca duże i smaczne owoce to atrakcyjna propozycja zwłaszcza dla tych plantatorów, którzy towar sprzedają bezpośrednio. Odmiana dojrzewa w czerwcu i wydaje dorodne owoce przez 2-3 tygodnie.

Czy przydatna do uprawy w Polsce?

Odmiana odznacza się mrozoodpornością. Doświadczenia z ostatniej zimy nakazują doceniać tę cechę. W USA może być uprawiana z powodzeniem w stanach Nowy York, Michigan, Minnesota, a także w pasie od Maryland po terytoria północnozachodnie. W niektórych z  tych regionów Stanów Zjednoczonych panują warunki klimatyczne zbliżone do polskich, a zimy bywały ostatnio znacznie ostrzejsze niż nad Wisłą. W czasie wegetacji rozwojowi krzewu i jego harmonijnej wegetacji sprzyja dobrze rozwinięty system korzeniowy. Licencję na sprzedaż sadzonek nabył Krohne Plant Farms z Hartford. Pierwsze sadzonki w USA do sprzedaży trafią w 2017 roku.

Luna_Sen_356x200

Źródło: www.news.cornell.edu

 

Poprzedni artykułNawozy z technologią kontrolowanego uwalniania azotu, potasu i fosforu
Następny artykułFytoftora – zamieranie pędów malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj