Nawozy z technologią kontrolowanego uwalniania azotu, potasu i fosforu

ICL Specialty Fertilizers, część ICL Group (NYSE i TASE: ICL), rozpoczęło, w swojej fabryce w Heerlen w Holandii, produkcję nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych w innowacyjnej technologii E-max. Nowe produkty będą dostępne na rynku pod nazwami Agromaster© i Agrocote Max©.

Nowatorska technologia E-max została opracowana specjalnie na potrzeby produkcji rolniczej, warzywniczej oraz sadowniczej i w celu zapewnienia jak najwyższej skuteczności działania, w minionych latach, była poddawana wielu badaniom na całym świecie. Wydajność nowej linii produkcyjnej w Holandii wynosi 25 tysięcy ton rocznie.

Technologia kontrolowanego uwalniania składników E-Max umożliwia precyzyjne dawkowanie azotu, potasu i fosforu w sposób dostosowany do potrzeb roślin. Dodatkową korzyścią jest znaczące ograniczenie wypłukiwania składników. Przeprowadzone doświadczenia wyraźnie pokazują wyższe wykorzystanie składników pokarmowych dostarczanych w technologii kontrolowanego uwalniania, co korzystnie przekłada się na wielkość i jakość plonu, niezależnie od klimatu i jakości gleby.

PREV_kontrolowane_uwalnianie

Leon Terlingen, Dyrektor działu Badań i Rozwoju ICL Specialty Fertilizers: “Opracowaliśmy unikalny proces produkcji i technologię umożliwiające dodanie bardzo cienkiej otoczki do każdej granuli nawozu. Dzięki temu możemy utrzymać wystarczająco wysoką zawartość składników i odpowiednią krzywą ich uwalniania. Nowa technologia umożliwia nam szybszą produkcję nawozów otoczkowanych niż w przypadku dotychczasowych technologii. W minionych latach testowaliśmy i ulepszaliśmy tę technologię w naszych laboratoriach, dzięki czemu uzyskaliśmy produkt o dobrej formulacji i dostosowany do potrzeb pokarmowych uprawianych roślin.”

PREV_technologia e-max

W nadchodzących latach spodziewany jest szybki wzrost zastosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. Początkowo nawozy tego typu były stosowane w produkcji roślin ozdobnych, pielęgnacji trawników i wybranych uprawach rolniczych. Obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w produkcji warzyw gruntowych, owoców, kukurydzy, ziemniaków i innych.

Fred Bosch, Senior Vice President ICL Specialty Fertilizers Europe & Asia Pacific: “Nowe nawozy Agromaster© i Agrocote Max©, opracowane w technologii E-Max, oferują ogromne korzyści dla producentów. Istnieje silny trend do stosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników, które oferują producentom wartości dodane. W specyficznych warunkach uprawy, takich jak piaszczyste lub gliniaste gleby lub regiony o wysokim poziomie opadów podczas produkcji, wykorzystanie składników pokarmowych jest oczywiście wyższe. Wyniki stosowania naszych nawozów, jakie miałem możliwość zaobserwować podczas wizyt na polach doświadczalnych i u producentów, były bardzo dobre. Uzyskiwane plony były wyższe i lepszej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu liczby aplikacji nawozów. Nasi specjaliści ds. nawożenia ICL Specialty Fertilizers są w stanie zaoferować właściwy Agromaster NPK, którego sposób uwalniania składników i czas działania są dostosowane do potrzeb uprawianych roślin. Wiemy, że np. ziemniaki potrzebują azotu w określonym momencie uprawy i jesteśmy w stanie dostarczyć producentom nawóz, który zapewni azot i inne składniki w najlepszym momencie i najbardziej odpowiedniej dawce.”

ICL Specialty Fertilizers, podczas spotkania zorganizowanego dla swoich dystrybutorów 22 września 2016 roku, zaprezentowało nową technologię uwalniania składników E-Max. Około 150 osób miało możliwość zapoznania się z wynikami najnowszych badań polowych przeprowadzonych w różnych krajach.

Karl Mielke, Executive Vice President ICL Specialty Fertilizers: “Nowa linia produkcyjna w fabryce w Heerlen jest kolejnym krokiem w naszym rozwoju i planowanym wzroście sprzedaży nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. Rozpoczęliśmy produkcję nawozów w tej technologii w 2014 roku, w Summerville w USA. Mamy szeroko zakrojone plany produkcji w Azji i Ameryce Łacińskiej jako rynkach o spodziewanym intensywnym rozwoju w nadchodzących latach. Nawozy o kontrolowanym uwalnianiu składników stanowią bardzo ważną grupę produktów dla ICL Specialty Fertilizers wśród innych marek nawozów rozpuszczalnych czy płynnych. Dzięki technologii E-Max możemy podnieść poziom wykorzystania składników pokarmowych w najważniejszych uprawach. Istnieje wiele regionów, w których ze względu na specyficzne warunki glebowe lub wielkość opadów, efektywność nawożenia może być znacząco zwiększona.

Materiały prasowy ICL Polska sp. z o.o.Poprzedni artykułAronia w 2016 okiem plantatora
Następny artykułOlbrzymia truskawka pełna smaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj