Odmiany borówki wysokiej oraz możliwości sprzedaży owoców – FILM

bohdan koziński, odmiany borówki amerykańskiej, konferencja borówkowa

Dynamiczny rozwój upraw borówki wysokiej w naszym kraju potwierdza, że polscy plantatorzy dobrze opanowali technologię uprawy tego gatunku. Ostatnie kilkanaście lat coraz dobitniej świadczy o tym, że wśród działań związanych z produkcją borówki wysokiej coraz większe znaczenie mają te prowadzone w ramach szeroko pojmowanego marketingu. Niezależnie jednak od skali realizowanej działalności sadowniczej oraz dynamiki zmian realiów rynkowych, cały proces produkcji owoców rozpoczyna się od umiejętnego doboru odmiany borówki wysokiej.

Jak informował Bohdan Koziński z IO w Skierniewicach, podczas „Konferencji Borówkowej 2013 odbywającej się pod tytułem ” Szanse i zagrożenia” (więcej o konferencji czyt…) przemyślana decyzja w wyborze odmiany powinna być jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przy zakładaniu plantacji i w dużej mierze stanowi o przyszłym powodzeniu przedsięwzięcia, do którego prowadzi zazwyczaj wieloletnia i dość wyboista droga.
Jan Karwowski z grupy producentów „Polskie Jagody” z Olchowca k. Obszy, przedstawił informacje o tej grupie, a także omówił niezbędne do podjęcia działania do realizowania skutecznej sprzedaży owoców borówki amerykańskiej.


Poprzedni artykułW KE domagają się szczególnej ochrony pszczół
Następny artykułKwitnienie truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj