Ochrona przed przymrozkami – specjalista radzi

Każdej wiosny obserwujemy zachodzące zmiany w pogodzie, mroźne powietrze powoli ustępuje miejsca masom ciepłego. Rośliny budzą się do życia, na drzewach rozkwitają pąki. Rozpoczyna się intensywny czas w sadach i na polach. Mimo cieplejszych zim wydłuża się w Polsce okres, w którym mogą wystąpić groźne dla upraw przymrozki. Przymrozki wiosenne są przyczyną bardzo poważnych strat w gospodarstwach sadowniczych. Istnieje wiele metod ochrony plantacji przed przymrozkami, niestety wszystkie są kosztowne, a ich skuteczność zależy przede wszystkim od przebiegu pogody.

UWAGA – PRZYMROZKI WIOSENNE

Zbliżająca się wiosna to okres kiedy mogą wystąpić miejscowe przymrozki – spadek temperatury powietrza przy gruncie poniżej 0°C. Taki i niższy spadek temperatury na początku okresu wegetacyjnego jest bardzo niebezpieczny, ponieważ doprowadza to do uszkodzenia roślin, a więc niższego plonu. Należy chronić młode pąki przed ryzykiem przemarznięcia. Instalacja nawodnieniowa doskonale nadaje się do ochrony upraw, jeżeli wyposażymy ją w zraszacze antyprzymrozkowe.

DLACZEGO ZRASZANIE JEST TAK SKUTECZNE W OCHRONIE PRZED MROZEM?

Czytaj dalej, klikając w ten link: Ochrona przed przymrozkamiPoprzedni artykułCzarna porzeczka zawiera duże ilości glicyny-proliny
Następny artykułObrót ziemią będzie łatwiejszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj