Ochrona i nawożenie rekomendowane przez BioAgris


Podczas Malinowych Warsztatów odbywających się 8 września 2019 roku w Karczmiskach, mieliśmy okazje przekonać się o bardzo dobrych efektach stosowania produktów z firmy BioAgris w uprawie malin. Produkty te były stosowane na polowej plantacji maliny.

O tym jak optymalnie wykorzystywać produkty z firmy BioAgris w uprawie malin informował Szymon Kamiński. Na plantacjach malin, w pierwszych zabiegach ochrony, warto skorzystać z biologicznego produktu Polyversum WP w dawce 0,2 kg/ha. Produkt ten, w malinach rekomendowany jest do zwalczania takich chorób jak zamieranie pędów maliny czy szara pleśń. Nie posiada okresu karencji, co oznacza, że jest bezpieczny dla ludzi i owadów zapylających. Skuteczność działania zawdzięcza zawartości grzybów Pythium oligandrum, które są pasożytem większości gatunków grzybów chorobotwórczych, a w szczególności tych powodujących szarą pleśń. W projekcie z firmy BioAgris stosowano również nawóz BioCal w dawce 1 l/ha w celu poprawienia jakości owoców. Biocal stymuluje pobieranie wapnia przez roślinę oraz jego transport do owoców, gdzie występują trudności z jego naturalnym transportem. BioCal pomaga roślinie wykorzystywać efektywnie wapń w warunkach niekorzystnych dla rozwoju roślin, jak wysoka lub niska temperatura, zasolenie gleby czy też susza.

Na malinowej plantacji stosowano również Xstress, który spowalnia przejrzewanie owoców pozwalając utrzymać jakość owoców podczas zbiorów, ale również pozytywnie wpływając na trwałość malin w obrocie towarowym – informował Sz. Kamiński.

Sz. Kamiński, zwracał również uwagę na produkt NH Delta Ca, który jest kolejnym wartym uwagi produktem dostępnym na polskim rynku. Kombinacja stabilizowanego azotu z wapniem daje silny wzrost masy korzeniowej oraz poprawia jakość plonu. Produkt ten zasługuje na uwagę również dzięki zawartej formie azotu, która jest w w nim w formie NH2. Jest to równocześnie najlepsza formą azotu dostępna dla rośliny. Zalecana dawka tego produktu to 5 l/ha. Oprócz odpowiedniego odżywienia firma zadbała również o odpowiednie przyklejenie podawanych substancji czy też nawozów, dzięki czemu udaje się uzyskać wyższą efektywność ich działania. W tym celu stosowano adiuwant o nazwie Protector, zwany potocznie przyklejaczem. Stosuje się go w dawce 300 ml/ha i zawsze jest ostatnim preparatem dodawanym do roztworu w opryskiwaczu.







Poprzedni artykułRusza nabór wniosków dla poszkodowanych rolników w wyniku klęsk żywiołowych
Następny artykułCzas na MiniKiwi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj