Targi Natura Food i BeEco 2017

Wyśmienite wino ekologiczne z aronii

W dniach 13-15 października w halach Międzynarodowych Targów Łódzkich odbyły się VI Targi Ekologicznego Stylu Życia BeEco. Impreza ta była połączona z 10 edycją Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food. W wystawie uczestniczyły firmy zajmujące się produkcją żywności ekologicznej zarówno przetworzonej jak i dostarczanej na rynek świeży.

Otwarcie imprezy

Natura Food & BeEco oficjalnie otwarte
Paweł Kozłowski poprowadził otwarcie imprezy

W inauguracji imprezy, którą prowadził Paweł Kozłowski, uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich przedstawiciele administracji samorządowej i włodarze organizacji ekologicznych. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że do wykonania jest masa pracy. Łódzkie targi, to zdaniem ich uczestników, najważniejsza impreza ekologiczna w Polsce. Niektóre firmy w targach Natura Food udział biorą nieprzerwanie od początku i podkreślają, że wydarzenie to stale się rozwija, choć zawsze mogło by być więcej odwiedzających. Budowa świadomości konsumenckiej, zachęcanie nabywców żywności do sięgania  po ekologiczne produkty to procesy wymagające wytrwałej pracy i wielu wysiłków. Rezultaty tych działań są coraz lepsze podobnie jak perspektywy dla całej branży ekologicznej.

Nagrody dla najlepszych gospodarstw ekologicznych

Redaktor Bogdan Sawicki

Po zakończeniu ceremonii otwarcia odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych gospodarstw ekologicznych. Ceremonię prowadził redaktor Bogdan Sawicki. W konkursie przez minione 10 lat wzięło udział już ponad 1000 gospodarstw. W 2017 roku konkurs przeprowadzono dwuetapowo. Szczebel wojewódzki przebrnęło 29 gospodarstw. Wszystkie one zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami. Laureatem w województwie łódzkim został Piotr Krajewski, który prowadzi duże, ekologiczne gospodarstwo warzywnicze. Na etapie krajowym konkurs rozstrzygała komisja powołana przez CDR w Radomiu. Po długiej naradzie przyznano 6 nagród i 2 wyróżnienia. Zwycięzcą w kategorii Środowisko i Ekologia została Kamila Kasperska z woj. lubuskiego. Najwyższy stopień podium w kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe zajęli z kolei Barbara i Piotr Banaś z Lubelszczyzny. Za trud włożony w organizację Konkursu podziękowanie otrzymali pracownicy CDR w Brwinowie, oddział w Radomiu  w imieniu których nagrodę przyjęła Anna Litwinow.

IV Forum Ekobranży

Jednym z elementów łódzkich targów ekologicznych było IV Forum Ekobranży. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez magazyn Ekodostawcy. Jego redaktor naczelny, Maricn Fajerski, wygłosił dwie prelekcje opisujące branże ekologiczną w Polsce, jej perspektywy i wyznawania oraz opisał zmiany zachodzące w handlu produktami ekologicznymi. Sklepy specjalistyczne zmieniają się, ich powierzchnia rośnie, rośnie też liczba oferowanych produktów.

Firmy nagrodzone podczas IV Forum Ekobranży

Finalnym etapem Forum był wręczenie statuetek EkoInnowacji 2016-2017. To nagroda przyznawana co miesiąc od listopada do października, lecz statuetki wręczane są właśnie w październiku podczas Forum Ekobranży. Spektrum nagrodzonych produktów i firm było bardzo szerokie, począwszy od kosmetyków na słodyczach skończywszy

Natura Food i BeEco 2017

Zapraszamy do zapoznania się z galerią z targów, które zdaniem organizatorów, są największą tego typu imprezą w Polsce w branży ekologicznej.

Poprzedni artykułIntermag dla plantatorów
Następny artykułPierwsze losowanie nagród II stopnia w Loterii dla prenumeratorów Jagodnika