Trochę inaczej o uprawie truskawek

W zlokalizowanym w gminie Długołęka, kilka kilometrów od Wrocławia gospodarstwie specjalizującym się w uprawie truskawek owoce sprzedaje się pod marką „Lokalni Farmerzy”. Stawia się tutaj na nowoczesną uprawę truskawek – zarówno w glebie na zagonach, ale również w zblokowanych tunelach foliowych.

Ważną częścią tego gospodarstwa są cały czas uprawy realizowane w otwartym gruncie. Tutaj truskawki rosną głównie na podniesionych zagonach ściółkowanych folią. W tym roku w nasadzeniach dominowały dwie odmiany – ‘Rumba’ i ‘Grandarosa’. Wprowadzony tutaj program nawożenia, szczególnie odpowiada odmianie ‘Grandarosa’. W uprawie odmiany ‘Grandarosa’ rośliny wytworzyły średnio po 16 lub 18 pędów kwiatostanowych. W takiej sytuacji ważne było odpowiednie przygotowanie ich do dobrego plonowania. Więcej informacji o tym jak z sukcesem produkuje się m.in. tą odmianę w gruncie przeczytacie w najbliższym numerze „Jagodnika” 7/2022. Numer w sprzedaży będzie dostępny w drugiej połowie września – ale już dziś zapraszamy do prenumeraty. W przygotowanym materiale w czasopiśmie znajdziecie również wiele cennych informacji dotyczących uprawy odmiany ‘Alba’ na przyspieszony zbiór w tunelach foliowych – zarówno zblokowanych jak też solowych.

Najnowszą inwestycją w tym gospodarstwie jest tunel zblokowany zakupiony w firmie Haygrove. Jesienią 2021 roku w obiekcie, w matach Carbomat z firmy Carbohort posadzono materiał doniczkowany odmiany ‘Alba’. Rośliny – mimo problemów z okryciem tunelu – po przeprowadzeniu kilku zabiegów rekomendowanych przez Sylwię Gabrysz dobrze się przyjęły. W tym sezonie wydały zadowalający pod względem wielkości i jakości plon.

Więcej o realizowanej tutaj uprawie truskawek właśnie w tunelach oraz o tym, że warto się uczyć nowych technologii uprawy znajdziecie w materiale filmowym.Poprzedni artykułUdany rok dla plantatorów rokitnika
Następny artykułZDROWE I BEZ POZOSTAŁOŚCI owoce jagodowe w trakcie zbioru i po zbiorze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj