Sorter ASM firmy ARH + wydaje się być rewolucyjnym rozwiązaniem dla branży borówkowej. Jego zdolność do rozróżniania owoców na podstawie różnych parametrów, takich jak wielkość, kolor, defekty i twardość, a także niedojrzałość, pleśń i zgnilizna, może znacząco zwiększyć wydajność i jakość sortowania. To wszystko okazuje się być możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji. Dodatkowo, fakt, że firma polska wykonała ten projekt i przeprowadza testy w tak renomowanej firmie jak Berry Group, świadczy o potencjale innowacyjnym polskiego przemysłu.

Sorter ASM stworzony przez ARH+ charakteryzuje się przede wszystkim kompaktową budową. Druga ważna zaleta to bardzo duża delikatność przemieszczania się owoców. W oparciu o sztuczną inteligencję szerokie są możliwości sortowania borówek. Wpisane algorytmy potrafią rozróżniać owoce nie tylko ze względu na wielkość jagód czy kolor skórki. Dodatkowo różnego typu defekty, typu zapadnięcia skórki, przebarwienia, a nawet zaczątki pleśni.

Nowy sorter od ARH+ do borówki charakteryzuje kompaktowa budowa

Bardzo ciekawą funkcją jest sortowanie na twardość. Tutaj mogą być oddzielone owoce zbyt miękkie w różnym przedziale stopnia miękkości. Sorter ASM, stworzony został przez polską firmę i polskich konstruktorów. W Lubosinku gdzie zlokalizowana jest siedziba Berry Group trwają aktualnie testy pierwszej maszyny, która trafiła do komercyjnego gospodarstwa. Planowa jest już budowa kolejnych sorterów, które w tym roku będą testowane i wdrażane do polskich gospodarstw borówkowych. Sorter ASM firmy ARH+, swoją premierę miała na „Konferencji Borówkowej 2024”.

Wraz z mechanizacją zbioru borówki, precyzyjne sortowanie staje się kluczowym elementem w zapewnianiu doskonałej jakości borówek. Dzięki temu możliwe jest eliminowanie owoców o niższej jakości oraz minimalizacja strat. Wykorzystanie nowoczesnych sorterów, takich jak ASM firmy ARH+, może przyczynić się nie tylko do poprawy jakości towaru, ale przede wszystkim do zwiększenia efektywności i obniżenia kosztów produkcji w przyszłości.

Więcej szczegółowych informacji o tym innowacyjnym rozwiązaniu dla borówkowej branży znajdziecie w czasopiśmie JAGODNIK, lub u producenta pod numerem telefonu:

ARH+ Sp. z o.o.

ul. Francuska 13/5, 40-027 Katowice

tel. kom. 795-149-746

hq@asm-machinery.eu

www.asm-machinery.eu

Nowy sorter do borówkiPoprzedni artykułProtesty rolnicze 20 marca
Następny artykułEksport z Ukrainy wraca do poziomów sprzed wojny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj