Nowoczesne doniczki do uprawy borówek

Nuova Pasquini & Bini s.p.a to włoska firma z siedzibą w Toskanii zlokalizowana w pobliżu centrum szkółek roślinnych Pistoia. Produkuje plastikowe pojemniki do upraw ogrodowych i ulicznych/balkonowych. Działa w branży formowania tworzyw sztucznych od ponad dwudziestu lat i eksportuje swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie. Dzięki temu stała się jedną z wiodących firm na rynku doniczek. Jest stale zaangażowana w poszukiwanie produktów, które mogą zoptymalizować sposób prowadzenia uprawy, skracając czas wzrostu i rozwój systemu korzeniowego roślin.

Stale poszerzana oferta pojemników

Kolekcja pojemników jest co roku wzbogacana o coraz to bardziej wyspecjalizowane produkty takie jak np. Eracle, Super-Eracle i Eracle Fruit. Wymienione doniczki to najnowsze innowacje zaprojektowane przez dział badań i rozwoju firmy. Ich cechą charakterystyczną są ściany z wgłębieniami, które zapobiegają podwijaniu i skręcaniu się korzeni. Spód pojemników nie dotyka ziemi dzięki stopom, a otwory w nim umieszczone gwarantują zachowanie prawidłowego obiegu powietrza i wody, pozostawiając odpowiedni procent wilgotności w ziemi i zapobiegając tworzeniu się zgnilizny w systemie korzeniowym. Z pewnością te pojemniki są doskonałymi rozwiązaniami do uprawy jagodowych właśnie dlatego, że korzenie tych rośliny wymagają doskonałego natlenienia. Bez tego pasożyty i pleśnie mogą się rozmnażać, gromadzą się gazy, które hamują wzrost rośliny i osłabiają korzenie.

Owocne doświadczenia

Produkty firmy w ubiegłym roku uzyskały pochlebne opinie plantatorów jagodowych. Korzystali oni z doniczek Eracle i Super-Eracle. W ekonomicznych rynnach i czarnych doniczkach z poddającego się recyclingowi polietylenu możliwe jest prowadzenie produkcji na towarową skalę we Włoszech i w wielu innych krajach europejskich.  Dla przykładu borówki mogą rosnąć praktycznie wszędzie. Ich system korzeniowy jest płytki, dlatego nie wymaga głębokiej gleby. Mimo tego, należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość i zasobność. Musi być kwaśna i mieć odczyn pH ustalony między 4,0 a 5,0. Niewłaściwe gleby często powodują problemy z przyswajaniem składników odżywczych i cechują się niedoborami materii organicznej. Problemom tym można zaradzić poprzez uprawę borówki w pojemniku z odpowiednią mieszanką kwaśnego torfu, włókna kokosowego i perlitu. W ten sposób struktura i skład rodzimej gleby nie stanowią już problemu i można zakładać plantacje w dowolnym miejscu, zapewniając jednocześnie roślinie optymalne warunki do wzrostu.  W porównaniu z uprawą w glebie kontakt z patogenami glebowymi jest całkowicie wyeliminowany. System korzeniowy rośliny jest chroniony przez podłoże, dzięki czemu uzyskuje się bardziej kontrolowaną produkcję, zarówno pod względem odżywczym, jak i zdrowotnym. Powoduje to również wyższą wydajność owoców.

Dlaczego sięgnąć po Eracle i Super-Eracle?

Dlaczego wybrać akurat Eracle i Super-Eraklesa do uprawy borówek?  Właśnie dzięki tym produktom można lepiej kontrolować potrzeby wodne rośliny. Wysokie zapotrzebowanie borówek na wodę wymaga, aby gleba zawsze miała odpowiednią wilgotność. Jednocześnie należy unikać zastoisk. Dzięki systemowi Eracle jest to możliwe: połączenie atutów doniczki ze specjalnie wyselekcjonowanym podłożem pozwala uniknąć nadmiaru wody i gwarantuje doskonałe warunki dla rozwoju systemu korzeniowego i jego funkcjonowania.  Super-Eracle nadaje się również do produkcji ekologicznej. Wszystkie pojemniki marki Nuova Pasquini & Bini są produkowane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na najbardziej niesprzyjające warunki klimatyczne, na zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne oraz objęte długim okresem gwarancyjnym.

Materiał promocyjnyPoprzedni artykułKonsumpcja truskawek w maju była na drugim miejscu
Następny artykułDieta w czasie i po pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj