Nowe odmiany truskawek od Meiosis


W projekcie „Truskawki w tunelach” testowane są m.in. nowe odmiany truskawek. To bardzo ważne, by sprawdzić przydatność nowości do uprawy w Polsce w technologii tunelowej. Ma ona duży potencjał do rozwoju, więc projekt ten pozwoli uniknąć wielu pomyłek i niepowodzeń. Kilka nowych, testowanych odmian truskawek pochodzi od Meiosis, znanego i cenionego hodowcy. Do Michałowa przybył przedstawiciel tego gospodarstwa, Tony Vallance, by opowiedzieć o ich charakterystyce.

‘Malling Centenary’,’ Malling Sunrise’ i ‘Wendy’ – co warto wiedzieć?

‘Malling Sunrise’ to odmiana dość wcześnie wydająca plon. Jej owoce wyglądem przypominają nieco ‘Elsantę’. Zbiory rozpoczynają się jednak o ok. 10 dni wcześniej, w terminie jak u ‘Clery’. Zaletą jest wysokie plonowanie. ‘Wendy’ z kolei odznacza się wczesnością, wyjątkowo dobrą zimotrwałością i owocami o długim okresie trwałości pozbiorczej – mówił T. Vallance w trakcie wizyty w gospodarstwie Kozacka Truskawka. Poza dwiema już wspomnianymi odmianami odniósł się także do odmiany ‘Malling Centenary’. Wymienił jej zalety ale bardzo dużo uwagi poświęcił również sposobom zapewnienia odpowiednich warunków dla wzrostu i plonowania tej właśnie odmiany. Jest ona bowiem dość wymagająca. Jednak przy zachowaniu właściwej agrotechniki można liczyć na więcej niż zadowalające efekty. Jak zatem je uzyskać? Jak wyglądały krzewy wszystkich tych odmian w czasie wizyty eksperta z Wielkiej Brytanii w Polsce? Odpowiedzi na te i inne jeszcze pytania zawiera poniższy film do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy:Z tym jak rosną te inne odmiany truskawek oraz plonowaniem truskawek kilkunastu odmiany posadzonych z sadzonek tray w substracie w lipcu na zbiór jesienno-wiosenny będzie można zapoznać się już 22 września w czasie kolejnego w tym roku szkolenia organizowanego w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. 


Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji – kliknij i zarejestruj swój udziałPoprzedni artykułBorówka wysoka: trzeba się śpieszyć, ale powoli
Następny artykułPorzeczka deserowa tylko na wysokim poziomie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj