Justyna Wasiak z Sumi Agro Poland odwiedziła w połowie maja plantację dr P. Krawca, gdzie prowadzony jest projekt Borówkowe Factory. W jego ramach testowane są nowe biostymulatory z oferty tej właśnie firmy. Specjalistka w doświadczalnej kwaterze rozmawiała z plantatorem, zadała mu kilka pytań. Być może odpowiedzi jakich udzielił, a także komentarz J. Wasiak do nich, pomoże widzom filmu który przy okazji tej rozmowy powstał w podjęciu decyzji o ewentualnym wprowadzeniu biostymulacji własnych upraw.

Shigeki – algowa odpowiedź na stres

Shigeki jest produktem o właściwościach silnie antystresowych. To biostymulator do stosowania przede wszystkim w przypadku wystąpienia trudnych warunków uprawy. W swym składzie zawiera skoncentrowany ekstrakt z alg morskich Ascophyllum nodosum a także kluczowe mikroelementy, takie jak bor, molibden, miedź, żelazo, mangan i cynk. Podstawowym celem aplikacji Shigeki jest stymulacja metabolizmu roślin. Preparat przyczynia się do poprawy rozwoju systemu korzeniowego oraz zwiększenia odporność roślin na temperaturowy, a także ten wywołany gradem czy nieoptymalnym zastosowaniem środków chemicznych.

Kinactiv Initial – zabezpieczenie na czas kwitnienia

Kinactiv Initial jest stymulatorem rozwoju owoców. Zawiera w składzie L-aminokwasy wytwarzane w procesie hydrolizy enzymatycznej z surowca pochodzenia roślinnego. Ma także naturalne ekstrakty algowe. Jest więc mieszaniną cennych związków chemicznych, kompleksowym rozwiązaniem służącym do budowy plonu. Wzmaga procesy związane z zapłodnieniem, sprzyja zapyleniu. Dzięki aplikacji Kinactiv Initial owoce są bardziej dorodne, większe i cięższe.

Kaishi – aminokwasowe dopełnienie doświadczenia

Celem aminokwasów pochodzenia roślinnego, które są głównym składnikiem biostymulatora Kaishi jest zwiększenie tolerancji rośliny na ewentualne wystąpienie czynników stresowych. Zastosowanie preparatu sprzyja jej wzrostowi. To trzeci z produktów jaki SAP włączy do doświadczenia realizowanego w sezonie 2022 w gospodarstwie dr P. Krawca.

Więcej na filmie

Sumi Agro Poland jest nowym partnerem w projekcie Borówkowe Factory. Relacje z kwatery, w której stosowane są produkty ujęte w terenowych testach będą systematycznie pojawiać się na portalu jagodnik.pl oraz na kanale YouTube czasopisma. Pierwszy materiał filmowy, a w nim rozmowa specjalistów – dr. P. Krawca i J. Wasiak – poniżej:Poprzedni artykułBył darem Boga dla środowiska ogrodniczego. Śp. Doc. dr hab. Kazimierz Smolarz
Następny artykułPostulaty producentów mrożonek przed sezonem – ważna konferencja KSPOiW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj