Nowa szklarnia do produkcji sadzonek truskawki

Flevoplant Holandia to jeden z największych holenderskich producentów sadzonek. W ofercie szkółki Flevoplant dominują sadzonki frigo, których rocznie produkuje się około 40 mln szt., materiału WB – 2 mln szt., sadzonek typu tray plants – 10 mln szt. oraz około 20 mln tzw. tipsów (rozetki liściowe do produkcji różnego typu sadzonek doniczkowanych).

Ważnym działem, który w ostatnich latach zyskał na znaczeniu w tym przedsiębiorstwie, jest produkcja sadzonek typu tray plants. Do ich produkcji w ubiegłym roku wybudowano nowoczesną szklarnię, ze sterowanym klimatem oraz wszelkimi urządzeniami, które pozwalają zautomatyzować proces produkcji oraz ułatwiają prace pielęgnacyjne.

O tym jak przebiega proces produkcji sadzonek w tym nowoczesnym obiekcie szklarniowym w skrócie informuje Erik Dekker z holenderskiej szkółki Flevoplant.

Jak może wyglądać zapotrzebowanie na różne rodzaje sadzonek doniczkowanych oraz gołokorzeniowych, a także o zmianach jakie w ostatnich latach zachodzą w produkcji truskawek w Holandii można dowiedzieć się więcej w materiale pt. „O truskawkach po holendersku” opublikowanym w czasopiśmie „Jagodnik” 1/2020.Poprzedni artykułNowe technologie w uprawie jagodowych (cz. I)
Następny artykułJagodowe Trendy, tym razem w Lublinie. PROGRAM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj