Nawożenie malin w tunelach – okres kwitnienia i zawiązywania owoców

Dawid Lewandowski (z lewej), plantator z Roguszyna oraz Michał Wojcieszek z firmy Yara PolandKoniec kwietnia był doskonałą okazja do odwiedzenia plantacji malin Państwa Lewandowskich i Jakubiaków koło Czerwińska nad Wisłą w celu weryfikacji zaleceń dotyczących nawożenia malin uprawianych w tunelach na najwcześniejszy, czerwcowy zbiór owoców. Chłodne noce i następujące po nich czasami nagłe ocieplenia wymagają m.in. stałej weryfikacji dostarczanych składników odżywczych, tak aby uzyskać nie tylko wysoki plon, ale również móc oferować owoce optymalnej jakości.

Początek kwitnienia to czas na zmianę z pożywki optymalnej dla malin w fazie kwitnienia. W tym momencie wprowadza się więcej potasu zawartego w nawozie Kristalon Czerwony, którego celem jest symulacja kwitnienia i wspomaganie wzrostu pędów kwiatostanowych. Nadal bardzo ważne jest nawożenie wapniowe oraz saletrą magnezową. Z uwagi na zawartość składników w glebie warto czasami zastosować nawozy z serii Superba – informował Michał Wojcieszek w trakcie lustracji tuneli.

Po fali niskich temperatura, na roślinach widoczne są niedobory fosforu. W czasie niskiej temperatury gleby warto wspomóc rośliny dolistnie produktem YaraVita Frutrel – dwa zabiegi na początku i pod koniec kwitnienia. Ciekawym produktem, jest również nawóz YaraVita Actsil, który pozytywnie wpływa na zdrowotność roślin oraz trwałość owoców. W uprawie malin rekomendowane są 4 zabiegi tym produktem. 

Więcej o nawożeniu malin w uprawie tunelowej w okresie kwitnienia oraz w czasie wzrostu owoców dowiecie się z materiału filmowego:

Archiwum Malinowego Factory

Uzyskaj dostęp do materiałów z poprzednich edycji!Poprzedni artykułKiedy zacząć chronić maliny?
Następny artykułBiimore –na lepsze plonowane i jakość owoców maliny, truskawki i borówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj