Innowacyjne produkty nagrodzone podczas TSW 2020


Targi Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW 2020), które rozpoczęły się wczoraj, czyli 15 stycznia, są jaka zawsze okazją do pokazania nie tylko nowości rynkowych, spotkania się z około 390 wystawcami i pogłębienia wiedzy z zakresu warzywnictwa i sadownictwa, ale też wyróżnienia najciekawszych i najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. W tym roku kapituła konkursowa uhonorowała 4 produkty. Podczas uroczystego rozpoczęcia TSW 2020 ogłoszono wyniki tegorocznego konkursu o Nagrodę imienia prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka.  

Ogłaszając wyniki dr hab. Dorota Konopacka, prof. IO w Skierniewicach, poinformował o przyznanych trzech równorzędnych nagrodach imienia prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka. Otrzymały je produkty:

CARBOHUMIC -zgłoszony przez firmę Carbohort Sp. z o.o.- to ekstrakt humusowy na bazie węgla brunatnego, zawierający 95% kwasów humusowych oraz makro i mikroelementy. Carbohumic wpływa na poprawę żyzności gleby, zwiększenie w niej zawartości próchnicy, poprawę struktury gleby i podłoży. Stymuluje rozwój systemu korzeniowego, poprawia żyzność gleby, wpływa na lepsze wykorzystanie przez rośliny składników pokarmowych, a więc ich lepszy wzrost i plonowanie.

ENBAR LVM 22/U3 to urządzenie zgłoszone przez Royal Brinkman Polska Sp. z o.o. Służy do przeprowadzania zabiegów oprysku/zamgławiania szklarni lub bloków foliowych z użyciem środków ochrony roślin. Pozwala na skuteczne i łatwe wykonanie zabiegu przy ograniczonym wykorzystaniu środków ochrony roślin oraz przy ograniczonym udziale pracowników.

DELFIN WG to preparat zgłoszony przez firmę Agrosimex Sp. z o.o.  Jest to biologiczny środek owadobójczy do selektywnego zwalczania szkodników z rzędu Lepidoptera. Jego substancją czynną jest Bacillus thuringiensis subsp. Kurstaki. Zawiera zrównoważoną mieszankę czterech silnych białek toksyn i zarodników, atakując gąsienice motyli na różnych poziomach rozwoju  przy tym  wykazuje efektywność z którą  niewiele produktów biologicznych może się równać. Zwalcza szerokie spektrum zwójek i gąsienic w uprawach sadowniczych i warzywniczych.

Dodatkowe wyróżnienie przypadło w udziale firmie Plantalux sp. zo.o. za Planalux Medio – wielozadaniowy sensor w systemie sterowania oświetleniem.





Poprzedni artykułJagodowe Trendy, tym razem w Lublinie. PROGRAM
Następny artykułZrównoważone ogrodnictwo jest i będzie dochodowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj