Maliny w trakcie zbiorów. Co zrobić by owoce były duże do końca?

W kolejnej odsłonie Malinowego Factory spotykamy się już w momencie gdy trwają zbiory malin w tunelu. Zmienne warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają wzrostowi roślin, dlatego warto w program ochrony i nawożenia włączyć specjalne produkty o działaniu biostymulacyjnym. Jakie? Podpowiada Michał Malicki z firmy UPL Polska.

Na odmianie Polonez w tunelu foliowym pod koniec czerwca trwają już zbiory owoców, ale zarazem wciąż trwa kwitnienie. Równocześnie rosną pędy tegoroczne, z których planowany jest jeszcze zbiór jesienny. W tym okresie konieczna jest w dalszym ciągu ochrona owoców i pędów przed chorobami grzybowymi, która powinna być oparta na preparatach o krótkim okresie karencji, jak np. Pyrus 400 SC (okres karencji wynosi 3 dni). Okres lata to również duże zagrożenie ze strony szkodników, m.in. przędziorków, które wymagają szczególnej uwagi zwłaszcza w okresie wysokich temperatur.

By zapewnić odpowiednie dorastanie owoców warto jeszcze wykonać dodatkowe zabiegi dolistne produktem Calibra. Polecamy użycie tego nawozu co 10-14 dni. Można jego stosowanie łączyć z innymi środkami ochrony, również biofungicydami i nawozami mineralnymi – informuje Michał Malicki z UPL Polska.

Udział firmy UPL Polska w projekcie Malinowe Factory związany jest też z innym ciekawym, praktycznym wdrożeniem. Związane jest ono z zakładaniem nowej plantacji malin, która będzie prowadzona pod zbiór kombajnowy. Wraz z firmą UPL opracowany został program przygotowania stanowiska pod uprawę, prowadzona będzie też dalsze nawożenia i ochrona. O szczegółach opowiemy już niebawem.  

Nowa plantacja malin posadzona pod zbiór kombajnowy

Maliny w trakcie zbiorówPoprzedni artykułDzień Polskiej Borówki oficjalnie rozpoczął sezon zbiorów 2022
Następny artykułRynkiem owoców przemysłowych rządzą wyłącznie emocje

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj