Koniec kwitnienia borówki – rosną owoce


Na plantacjach borówki w ramach Borówkowego Factory powoli kończy się kwitnienie. Jest to zatem ważny czas z punktu widzenia kształtowania się wielkości owoców i ich przyrastania na wielkość. O czym warto pamiętać w tym okresie i na jakie rozwiązania nawozowe zwrócić uwagę – podpowiada Krzysztof Zachaj z firmy Agrosimex.

Przede wszystkim w tym okresie należy prowadzić intensywny program fertygacji. Choć początkowo wydawało się nam wszystkim, że mamy mokry rok i duże ilości opadów, tak obecnie w wielu miejscach w Polsce tej wilgoci w glebie zaczyna brakować. Borówka jest bardzo wrażliwa zarówno na niedobór wody jak i jej nadmiar – przypomina ekspert z firmy Agrosimex.  Truskawki w projekcie nawożenie sa z wykorzystaniem wieloskładnikowych nawozów z grupy Ultrasol na przemian z ASX CaTS z dodatkiem RSM (10 l/ha). Równocześnie cały czas podawany jest jeszcze Maral (3 l/ha) łącznie zastosowany w 3 terminach. Maral zapewni w tym momencie sprawność systemu korzeniowego oraz lepszą kondycję roślin zwłaszcza gdy mamy okres z wysokimi temperaturami.

W okresie wzrostu zawiązków stosowany jest również Metalosate Calcium, kluczowy produkt jeśli chodzi o dostarczenie do owoców wapnia. Jest to nawóz, który ma w swoim składzie aminokwasy i tryptofan,  wykazuje dodatkowe działanie biostymulujące, wpływa na lepsze pobieranie wapnia z gleby i zawiązywanie owoców. Łącznie z Metalosate Calcium można zastosować nawóz Bolero, jako źródło boru poprawiającego wiązanie owoców jak również pobieranie wapnia przez rośliny. Łącznie wykonane będą 3 zabiegi Metalosate Calcium by zapewnić optymalne zaopatrzenie owoców borówki w wapń.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj