Kombajny jagodowe dla profesjonalistów
Jakość, niezawodność i nowoczesne rozwiązania to główne wymogi jakie stawiamy przed sprzętem rolniczym.

Omawiając ofertę maszyn, w tym przypadku marki WEREMCZUK, należy zacząć od technologii zbioru owoców jagodowych stosowanej w tych kombajnach i od systemu zbioru, który jest w tym procesie wykorzystywany.

Najlepszy system do zbioru owoców jagodowych

Wszystkie kombajny marki WEREMCZUK przeznaczone do zbioru porzeczki, aronii, agrestu, maliny, jagody kamczackiej, świdośliwy, dzikiej róży, itp. posiadają boczny system zbioru oparty na jednym otrząsaczu na stronę. (tz. V-SHAPE SHAKING SYSTEM).

SCHEMAT KOMBAJN PÓŁRZEDOWY

SCHEMAT KOMBAJN CAŁORZĘDOWY

Boczny system zbioru to najlepsze rozwiązanie, gwarantujące:

technologia zbioru 1 Bardzo małe straty, poniżej 5%

 Brak uszkodzeń krzewów

 Bardzo dobrą jakość zebranych owoców

 Zbiór owoców już od 20 cm nad ziemią

 Nieograniczoną szerokość rzędu

 Zbiór owoców z długich pędów

 Małą odległość spadania owoców

Technologia zbioru

Rząd krzewów dzielony jest na pół i wprowadzany za pomocą podbieraków do zespołu otrząsającego. Owoce spadając na transportery są przenoszone przez zespół oczyszczający, gdzie dokładnie usuwane są liście i inne zanieczyszczenia. W zależności od przeznaczenia owoców i wymagań końcowych odbiorców, owoce są zbierane do małych 10-20 kg skrzynek lub do 500 kg skrzyń. Skrzynie są rozładowywane z platformy roboczej wózkiem widłowym ale mogą być również zsuwane po zjazdach rolkowych, czy opuszczane na ziemię za pomocą windy hydraulicznej. W kombajnach całorzędowych samojezdnych, owoce mogę być również zbierane do pojemników jadących na platformach w rzędzie obok.

Technologia zbioru 4


technologia zbioru 5JOANNA – jeden kombajn – wiele możliwości

Kombajny JOANNA to kombajny półrzędowe, doceniane na całym świecie dzięki szybkiej, niezawodnej pracy i wysokiej jakości owoców zebranych tymi maszynami. Obecnie firma oferuje trzy modele tego kombajnu: model JOANNA-4, JOANNA PREMIUM i JOANNA SMART.

JOANNA-4 to model, który cechuje komfort i bezpieczeństwo pracy i jest najchętniej wybierany przez producentów owoców na całym świecie dzięki swoim uniwersalnym parametrom i możliwością dostosowania maszyny do swoich indywidualnych potrzeb.

Tutaj film: https://www.youtube.com/watch?v=9eOGqt3wuV4

JOANNA PREMIUM to oferta dla najbardziej wymagający klientów i plantacji. Doskonale sprawdzi się przy zbiorze owoców z wysokich, gęstych, 3 metrowych krzewów jak i na młodych plantacjach, gdzie krzewy są stosunkowo niskie a owoce są tuż nad ziemią. Nowy system osłon i uszczelnień zastosowany w modelu PREMIUM eliminuje maksymalnie straty owoców.

zdj 3 str 10 HASKAP HARVEST
Zbiór owoców jagody kamczackiej – Joanna Premium

JOANNA SMART to z kolei oferta dla klientów, którzy przede wszystkim cenią sobie funkcjonalne i proste rozwiązania jak również dla tych, którzy posiadają małe i średniej wielkości plantacje.

We wszystkich tych modelach zastosowano nowej generacji głowicę otrząsającą, która umożliwia zbiór różnych odmian owoców jednym kombajnem, ponadto dzięki unikalnemu specjalnemu wyposażeniu doskonale sprawdzają się w najbardziej wymagających uprawach takich jak np. jagoda kamczacka.

zdj 1 str 8
Zbiór porzeczki – Joanna – 4
Minolta DSC
Zbiór agrestu – Joanna

VICTOR – wydajność i komfort pracy

czII str8 małe1 (1)Kombajny z serii VICTOR to kombajny całorzędowe, które mogą być zaczepiane do ciągnika jak model VICTOR Z oraz kombajny samojezdne jak – VICTOR Classic i Premium. Kombajny te znakomicie sprawdzają się na plantacjach powyżej 25 hektarów, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność maszyny i komfort pracy. Na uwagę zasługuje tu kombajn VICTOR PREMIUM, który dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym może pracować praktycznie bez przestojów, dodatkowo przyczynia się do tego komfortowe środowisko pracy operatora, co może zadowolić najbardziej wymagających klientów. Dodatkowym atutem kombajnu VICTOR PREMIUM jest delikatnie zagięta konstrukcja przedniego podbieraka, która pozwala na dokładne dopasowanie geometrii przepływu krzewów przez zespół otrząsający i pracę na gorzej utrzymanych plantacjach z pokładającymi się pędami. Co więcej, do zbioru kombajnem VICTOR PREMIUM krzewy nie muszą być przycinane dokładnie na kształt litery V, co zmniejsza nakłady pracy i straty pędów owoconośnych. Tutaj film: https://www.youtube.com/watch?v=WbBHSDj07lk

czII str 7 VICTOR LINE

Bogata oferta maszyn do zbioru owoców jagodowych, specjalistyczne wyposażenie i zespół osób, który na co dzień służy radą i pomocą swoim klientom gwarantuje, że każdy plantator znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Jakość, niezawodność i nowoczesne rozwiązania, to cele stawiane przed zgranym i profesjonalnym zespołem, który od 35 lat tworzy markę WEREMCZUK. Wszystko co robią, robią najlepiej jak potrafią i to dlatego udało im się zdobyć zaufanie tysięcy klientów z całego świata osiągając pozycję światowego lidera w branży.

weremczuk_ kombajny do owoców MAJMateriał reklamowyPoprzedni artykułIV Akademia Uprawy Truskawek w Czerwińsku nad Wisłą
Następny artykułPRZĘDZIOREK chmielowiec, MISECZNIK śliwowiec, MSZYCE, rubinowiec -zwalczanie tuż przed, lub w trakcie zbioru, bez pozostałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj